AktualnośćiGmina Ścinawa

Zaprzysiężenie burmistrza i radnych (FOTO)

Wczoraj w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej kadencji 2018-2023. Zaprzysiężeni zostali: 15 radnych miejskich oraz burmistrz Krystian Kosztyła. Wybrano również prezydium rady, obowiązki przewodniczącego pełnił będzie nadal Marek Szopa.

– Myślę, że ludzi przekonały konkretne działania i inwestycje, których się podjęliśmy i realizowaliśmy je dla mieszkańców – mówił zaraz po uroczystym ślubowaniu burmistrz Krystian Koszytyła. – Rada była wyjątkowo otwarta i zwyciężał consensus, bo radni z różnych ugrupowań, z korzyścią dla gminy, zawsze dochodzili do porozumienia w najistotniejszych kwestiach. Dzięki pozyskanym środkom udało się nam zrealizować najpilniejsze potrzeby mieszkańców, ale też rozwinąć miasto i gminę. Bardzo liczę, że nowa rada, choć w trochę zmienionym składzie, będzie funkcjonowała na podobnych zasadach, z podobnymi efektami – podkreślał szef lokalnego samorządu.

Równie ważnym wydarzeniem, co zaprzysiężenie burmistrza i radnych, był wybór prezydium Rady Miejskiej. Na jej czele stał będzie nadal Marek Szopa, a wiceprzewodniczącymi zostały: Monika Żogalska oraz Renata Kudzia. – Nasz trener Krystian Kosztyła zbudował drużynę na miarę ekstraklasy – dotychczasową współpracę Rady Miejskiej w Ścinawie z burmistrzem komplementował Marek Szopa. – Uważam, że dotychczas dobrze wywiązywaliśmy się ze swoich zadań i obowiązków, ale zawsze może być lepiej. Do tego będziemy właśnie dążyli, bo na naszej pracy skorzysta cała gmina. Dołożymy wszelkich starań, by kolejna kadencja była owocna w sukcesy – deklarował przewodniczący Rady Miejskiej.

Kolejne ważne zadania, jakie wyznaczył sobie lokalny samorząd do zrealizowania w najbliższej kadencji to między innymi: kanalizacja całej gminy, kontynuowanie gazyfikacji, rewitalizacja rynku oraz rozbudowa nabrzeża portowego.