Aktualnośći

Przebudowany most już służy (FOTO)

Po blisko roku zakończyła się modernizacja mostu nad Zimnicą w Ścinawie, obiekt zlokalizowany jest na obrzeżach miasta, od strony wsi Krzyżowa. Inwestycję zrealizowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach przedsięwzięcia: „Przebudowa mostu nad rzeką Zimnica w ciągu drogi krajowej nr 36 w ciągu tzw. Obwodnicy Ścinawy”. W trakcie budowy ruch odbywał się po przeprawie tymczasowej, dwukierunkowej i bez utrudnień.

Przypominamy, że stary most zlokalizowany na obrzeżach miasta, stwarzał zagrożenie dla uczestników ruchu. Kilka lat temu, z uwagi na zły stan techniczny, głównie ścian czołowych, zmniejszono jego obciążenie, wprowadzając zwężenie jezdni. Od tego czasu samochody przez przeprawę przejeżdżały pojedynczo.

Firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. Wrocław, wykonawca robót, przebudowała most, wyposażyła nową przeprawę (izolacja, kapy chodnikowe, bariery, dylatacje, nawierzchnia), wykonała nasypy wraz z dojazdem oraz zadbała o sąsiadujący z obiektem teren.
Nowy most prezentuje się bardzo dobrze, ale co najważniejsze, nie ma ograniczeń tonażu, służy uczestnikom ruchu i jest bezpieczny.