AktualnośćiNews

Będzie drugi sklep DINO w Ścinawie!

W październiku br. Dino Polska S.A. kupiła od Tesco Polska Sp. z o.o. pustostan po byłym markecie tej sieci w Ścinawie wraz z przynależnym terenem. Nowy właściciel na początku przyszłego roku planuje w tym miejscu otworzyć swój sklep.

– W Ścinawie funkcjonowały będą dwa markety naszej sieci, bo mamy swój sklep również w rynku. Planujemy, że lokal przy ulicy Lubińskiej 23 zostanie otwarty w pierwszym kwartale 2019 roku, ale może to nastąpić też szybciej. Wszystko zależy od postępów w pracach. Szukamy również najemcy na część powierzchni budynku, ponieważ cały lokal jest dla nas zbyt duży- tłumaczy Mariusz Dekiert z Dino Polska S.A.

Przypomnijmy, że w związku z decyzją właściciela, Tesco Polska Sp. z o. o. ścinawski supermarket tej sieci został zamknięty we wrześniu 2017 roku. W tym samym czasie zlikwidowano także sklep w Głogowie. W ostatnich latach Tesco coraz gorzej radzi sobie na polskim rynku. Trzy lata temu angielski gigant zlikwidował cztery swoje placówki w kraju, a dwa lata wstecz- siedem, w tym jeden w Legnicy. Kolejne likwidacje miały miejsce właśnie w minionym roku i dotyczyły m.in. obiektów w Ścinawie oraz w Głogowie.

– Cieszy nas, że budynek i teren przy ulicy Lubińskiej znalazł nowego właściciela, a użytkowany nie będzie ulegał dalszej dewastacji i zaśmiecaniu- komentuje burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Na stronie Dino Polska S.A. czytamy: Dino to wiodący gracz w perspektywicznym i rosnącym segmencie średniej wielkości supermarketów zlokalizowanych w pobliżu miejsc zamieszkania klientów i jedna z najszybciej rosnących sieci, pod względem liczby sklepów i przychodów ze sprzedaży, na całym rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce. Nowe sklepy Dino, w naszym regionie, powstały niedawno np. w Chróstniku i Osieku- miejscowościach na obrzeżach Lubina. Z kolei w podlegnickich Rzeszotarach budowane jest właśnie wielkie centrum dystrybucyjne tej polskiej spółki z Krotoszyna.