AktualnośćiGmina Ścinawa

Nowoczesna świetlica znów służy mieszkańcom Zaborowa (FOTO)

Obiekt w Zaborowie zyskał drugie- lepsze życie. Świetlica wiejska przeszła generalny remont i posłuży przez kolejne lata. W ramach zadania zrealizowano bardzo szeroki zakres prac, dzięki którym budynek jest bezpieczny, nowoczesny i użyteczny. W miniony piątek, 12 października mieszkańcy wsi doczekali się uroczystego otwarcia obiektu i trzeba przyznać, że odnowiona świetlica robi wrażenie!

– Obiekt w Zaborowie wymagał gruntownego remontu, bo niektóre jego części nawet nie posiadały fundamentów. W jednym z pomieszczeń podłoga była w całości przegniła i spleśniała, niezabezpieczona przed wilgocią. Dokładnie w tym pomieszczeniu prowadzone były zajęcia dla dzieci- mówi burmistrz Krystian Kosztyła. – Remont trwał blisko rok, ponieważ zrealizowano bardzo szeroki zakres prac. Postawiliśmy zdecydowanie na jakość i nowoczesność, budynek przeszedł termomodernizację, a więc zmniejszy się jego zapotrzebowanie na pobór energii- dodaje szef samorządu.

Symbolicznego przecięcia wstęgi, które dodatkowo podkreśliło wagę wydarzenia dla lokalnej społeczności, dokonali: burmistrz Krystian Kosztyła, starosta Adam Myrda, radny z tamtego okręgu Józef Szebeszowicz oraz sołtys wsi Grażyna Wietrzykowska.
Na uroczystym otwarciu pojawiło się wielu znakomitych gości, ale przede wszystkim nie zabrakło mieszkańców sołectwa Zaborów, którym oddano świetlicę do użytku. Obiekt i jego nowoczesne rozwiązania nie tylko cieszą oko, ale przede wszystkim są użyteczne i bezpieczne dla zdrowia.

W ramach zadania zrealizowano bardzo szeroki zakres prac remontowo-budowlanych: odwodniono cały budynek, zaizolowano i ocieplono fundamenty, osuszono ściany i zabezpieczono je przed wilgocią, położono nową instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, wymieniono stolarkę drzwiową oraz okienną, która spełnia odpowiednie normy termo-izolacyjne, ogólnie wyremontowano pomieszczenia. Nowy blask zyskały: kuchnia, pomieszczenie gospodarcze, sala pomocnicza, a przede wszystkim główna sala ze sceną. W budynku przebudowano również toalety, jedną z nich dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zainstalowano pompę powietrza z ogrzewaniem podłogowym oraz klimatyzację. Świetlica w Zaborowie to obiekt po termomodernizacji, z nową elewacją.

Koszt modernizacji i przebudowy świetlicy to kwota: 1.186.300,73 zł.

Przypominamy, że program modernizacji i remontów obiektów użyteczności publicznej na wsiach wspiera powiat lubiński przekazując na ten cel gminie Ścinawa dotację roczną w kwocie 1.100.000,00 zł.

Fotorelacja z otwarcia:

Świetlica przed remontem:

Świetlica w trakcie remontu:

Świetlica wyremontowana: