AktualnośćiCTiK

Wielkie Otwarcie Pałacyku!

Już w piątek 21 września o godzinie 16:00 kolejne ważne dla całej społeczności gminy Ścinawa wydarzenie. Po trwającym ponad rok generalnym remoncie swoje podwoje dla zaproszonych gości i mieszkańców otwiera kultowy w naszym mieście Pałacyk. Co więcej, tego dnia każdy chętny będzie mógł zobaczyć obiekt w nowoczesnej i funkcjonalnej odsłonie! Zapraszamy na uroczyste otwarcie zabytkowego obiektu, który od teraz będzie pełnił funkcję schroniska młodzieżowego! Ponadto zapraszamy na inne weekendowe, ciekawe wydarzenia.

– Tak spora inwestycja i duże zmiany w wyglądzie tego zabytkowego obiektu rodziły żywe zainteresowanie wśród mieszkańców. Dziś mogę pokusić się o tezę, że Pałacyk zyskał nowe życie. Budynek i teren wokół nie tylko pięknie się prezentuje, ale przede wszystkim jest funkcjonalny oraz bezpieczny, uwzględnia też potrzeby osób niepełnosprawnych- mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. – Zapraszam mieszkańców, dla których w piątek, przy okazji uroczystego otwarcia, zostaną zorganizowane grupowe „drzwi otwarte”. Pałacyk towarzyszył mieszkańcom Ścinawy, a dzięki wykonanym pracom, będzie dalej użyteczny, choć teraz w innej roli. Jestem przekonany, że wszyscy docenimy ogrom wykonanej pracy- dodaje burmistrz.

Przypomnijmy, że na modernizację Pałacyku gmina Ścinawa pozyskała, aż 3.962,204,24 złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków pod numerem A/3350/829/L.
– Konserwator zabytków podczas odbioru, który miał miejsce wczoraj był pod wielkim wrażaniem- mówi Anna Głowacz, zastępca kierownika inwestycji w ścinawskim urzędzie.

Uroczyste otwarcie rozpocznie się o 16:00, a o 17:00, 18.00 i 19.00 możliwe będzie zwiedzanie obiektu w grupach. Chętnych zapraszamy o pełnych godzinach, przy głównym wejściu do Pałacyku, wówczas organizatorzy podzielą gości na grupy i oprowadzą po schronisku młodzieżowym.

Ponadto w sobotę i niedzielę na ścinawskich błoniach będzie smakowicie, zapraszamy na Festiwal Food Track, gdzie będzie można skosztować potraw z całego świata! W sobotę, również na błoniach, za sprawą zabytkowych aut, dobrze bawić się będą fani motoryzacji. Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych gościć będzie w Ścinawie od 13.00 do 15.00.