AktualnośćiŚcinawa

Postępują prace przy budowie SAG (FOTO)

Sukcesywnie postępują prace przy budowie Strefy Aktywności Gospodarczej w Ścinawie. Inwestycja powstaje na obszarze 17 ha, będzie kompleksowo uzbrojona i przygotowana do prowadzenia szeroko rozumianej działalności gospodarczej. Niebawem zakończy się pierwszy etap prac, po czym rozpocznie się przebudowa ulicy Legnickiej, a więc drogi dojazdowej. UWAGA: wykonawca w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przypomina, że teren budowy objęty jest bezwzględnym zakazem wstępu.

Lokalizacja SAG jest wyjątkowo atrakcyjna, nie tylko z uwagi na bliskość do drogi krajowej nr 36, ale także dzięki sąsiedztwu z wyremontowaną w ubiegłym roku bocznicą, zarządzaną przez PKP PLK, bezpośrednio połączoną z linią kolejowej nr 273 (Wrocław Główny-Szczecin Główny), która jest jednym z ważniejszych szlaków towarowych Polski.

– W ostatnim czasie najbardziej zauważane są zmiany w „pracach drogowych”, które obejmują stabilizacje, asfalty, podbudowy, chodniki i kable oświetleniowe. Równocześnie kończymy sieci, bo przypominam, że na tym odcinku były one budowane od podstaw, podobnie jak drogi, obsługujące komunikacyjnie cały teren- tłumaczy Agnieszka Skrzypczak, inżynier budowy.
Niebawem ruszą kolejne prace, ale by je rozpocząć, wykonawca musi właśnie zakończyć budowę sieci.

– Żeby przenieść się na tamten teren z niweletą, musimy zakończyć roboty tutaj. Wówczas będziemy mogli wejść w ulicę Legnicką- dodaje pani inżynier.

– Stale monitorujemy postępy w pracach i przyznam, że dziś inwestycja robi wrażenie, chcę podkreślić, że powstało już bardzo dużo elementów, których nie widać, są to właśnie sieci: wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa i elektryczna, wszystko budowane jest, podobnie jak układ komunikacyjny i drogi, od podstaw i w zadawalającym nas tempie- komentuje burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy Legnickiej, ulegnie wówczas zmianie organizacja ruchu. Prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności.

Autor i foto: Zygmunt Kogut