AktualnośćiEdukacja

Na podium w Szczecinie

W czwartek, 24 maja br. w Szczecinie odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzież na Morzu”. Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Ścinawie startowali w 3 kategoriach: „Wiedza o Morzu”, „Wiedza o Pomorzu Zachodnim” oraz w konkursie plastycznym „Morze żywi i bogaci”. Gimnazjaliści odnieśli sukcesy i znaleźli się na podium.

W kategorii „Młodzież na Morzu” Karol Janic zdobył 3 miejsce indywidualnie, a drużynowo, z Szymonem Romańskim wywalczyli dla szkoły 2 miejsce w kraju. W kategorii „Wiedza o Pomorzu Zachodnim” Łukasz Łowicki zajął 5 miejsce, a wspólnie z Jakubem Stanisławskim uzyskali 3 miejsce w Polsce.

Ponadto Ewelina Półtorak oraz Weronika Pawlikowska za swoje prace plastyczne zdobyły wyróżnienia. Laureaci otrzymali okolicznościowe medale, puchary i nagrody książkowe.

Po zmaganiach konkursowych uczestnicy zwiedzali Bazylikę Archikatedralną, jeden z cenniejszych i piękniejszych zabytków Szczecina. Tam szczególne zainteresowanie wśród uczestników konkursu wzbudziła kaplica, w której znajduje się popiersie Eugeniusza Kwiatkowskiego- twórcy polskiej gospodarki morskiej.

Wyjazd na konkurs sfinansowany został przez ścinawski samorząd.