Sport

Część drużyn zagrała

W miniony weekend niektóre drużyny piłkarskie z terenu gminy Ścinawa rozegrały swoje ligowe mecze w ramach zainaugurowanej już rundy wiosennej sezonu 2017/2018.

W klasie okręgowej Grom Gromadzyń-Wielowieś przegrał na wyjeździe z Konfeksem Legnica 4:2. Następne spotkanie zaplanowano dopiero na poświąteczną niedzielę, 8 kwietnia, wówczas zespół prowadzony przez Kamila Salamona podejmie u siebie Kaczawę Bieniowice.

Natomiast w klasie „A” Czarni Dziewin ulegli na własnej murawie Rodłu Granowice 2:3. W następnej kolejce, także w niedzielę, 8 kwietnia zmierzą się na wyjeździe z Parkiem Targoszyn- początek meczu o godz. 14:00.

Z kolei Sparta Parszowice, która w miniony weekend pauzowała, tego samego dnia podejmie u siebie drużynę Kolejarza Miłkowice- pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi także o godzinie 14:00.

Ponadto w klasie „B” Victoria Tymowa przegrała pojedynek inaugurujący rundę wiosenną ulegając na wyjeździe Huzarowi Raszówka 4:2. Następne spotkanie odbędzie się w niedzielę, 8 kwietnia, wówczas na boisku w Tymowej o godz. 11:00 Victoria zmierzy się z Błyskawicą Luboszyce.

W związku z odwołaniem meczu wyjazdowego w Złotoryi, IV-ligowa Odra-Total Ścinawa w minioną niedzielę rozegrała sparing z Odrą Chobienia, która występuję na co dzień w okręgówce, pojedynek zakończył się wynikiem 0:3 dla podopiecznych Tomasza Wołocha.

Odra-Total Ścinawa do ligowego grania wraca już w najbliższą sobotę, tj. 31 marca, wówczas na wyjeździe zmierzy się z P.H. Sawczak Włókniarz Mirsk- pojedynek zaplanowano na godzinę 16:00.

O ligowych m9eczach drużyn z terenu gminy Ścinawa pisały także inne portale: