Wydarzenia Kulturalne

Dzień KOBIET w Gminie Ścinawa (FOTO)

Pomimo, że Światowy Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca ośrodek kultury i sołectwa z terenu gminy Ścinawa lokalne uroczystości organizowały w różnych terminach.

Zaczęto już 3 marca, tego dnia świętowały m.in. mieszkanki Parszowic, 8 marca spotkały się panie z Dębca, dzień później w Ścinawie odbyły się „metamorfozy” i stylistyczne szaleństwa z wymianą ubrań włącznie. Kulminacja obchodów przypadła jednak na minioną sobotę, 10 marca, wówczas w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbył się dedykowany płci pięknej koncert pt. „Być Kobietą”. Ponadto tematyczne imprezy odbyły się także w Dziewinie, Ręszowie, Turowie, Tymowej oraz Chełmku Wołowskim.

Koncert w Ścinawie współorganizowali: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Z zaproszenia burmistrza Krystiana Kosztyły oraz członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusza Samborskiego skorzystało wiele mieszkanek gminy, na niecodzienny występ przyszli także panowie.

Przed ścinawską publicznością wystąpili: Marzena Kipiel-Sztuka- znana bardziej jako Halinka ze „Świata według Kiepskich”, Renata Dworak i Michał Borkowski- soliści zespołu ludowego „Śląsk”, a także Barbara Droździńska oraz aktor Stanisław Górka, całość poprowadziła Aurelia Sobczak. Zanim jednak doszło do muzycznej uczty, życzenia wszystkim paniom złożył burmistrz Krystian Kosztyła oraz Tadeusz Samborski, którzy następnie wspólnie z radnymi Józefem Szebeszowiczem oraz Henrykiem Kozakiem wręczyli kwiaty obecnym na sali przedstawicielkom płci pięknej.

W piosenkach, wierszach i anegdotach artyści nawiązywali do złożoności kobiecej natury, uzasadniali także tezę, iż świat bez kobiet byłby porostu nudny i ubogi.

Po zakończeniu koncertu, każdy chętny mógł porozmawiać z artystami.

– Super, że takim dużym zainteresowaniem cieszył się sobotni koncert, ponadto panie bardzo licznie uczestniczyły w uroczystościach zorganizowanych przez sołectwa, udało mi się być, aż w 7 miejscowościach i złożyć życzenia, jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla mieszkanek gminy Ścinawa – podsumowuje burmistrz Kosztyła.