Ścinawa

Wybrali wersję ŚCINAWSKIEJ FLAGI (WIDEO)

Przez ponad dwa tygodnie trwało głosowanie dotyczące FLAGI ŚCINAWY. Spośród sześciu propozycji mieszkańcy w głosowaniu internetowym wybrali jedną. Flaga wykorzystywana ma być docelowo do reprezentowania miasta na zewnątrz oraz przy ważnych państwowych i lokalnych wydarzeń. Do ostatnich minut nie było wiadomo, która propozycja zwycięży, walka, szczególnie w ostatnich dniach, była zacięta, ale ostatecznie wybrano flagę numer dwa.

Wybrana przy sporym zaangażowaniu społeczności- w internetowej ankiecie oddano łącznie 1707 głosów, wersja flagi wraz z odpowiednim wnioskiem zostanie teraz przesłana do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które w kolejnym kroku powoła komisję heraldyczną do zaopiniowania otrzymanej od ścinawskiego samorządu dokumentacji.

Po uzyskaniu pozytywnej opinii, projekt uchwały zmieniającej Statutu Miasta i Gminy Ścinawa oraz wprowadzającej oficjalną FLAGĘ ŚCINAWY z jej opisem zostanie przedstawiony radzie do podjęcia. Od chwili uprawomocnienia się przedmiotowej uchwały, gmina oraz jej mieszkańcy będą mogli posługiwać się i wykorzystywać na różne okazje, kolejny obok herbu, atrybut Ścinawy.

Na temat tworzenia flagi przez ścinawski samorząd w materiale filmowym Mieszkańcy wybiorą sobie flagę

O fladze mówiono także w Wydarzeniach TV Regionalnej: 07.02.2018 min.8:50.