CTiKWydarzenia Kulturalne

Charytatywna zabawa w Ścinawie (FOTO)

Kwotę 24.195,00 zł zebrano podczas III Balu Charytatywnego w Ścinawie, który odbył się w minioną sobotę. Tematem przewodnim tegorocznej zabawy były czasy PRL.

Na ścianach ścinawskiego centrum kultury wisiały plakaty z propagandowymi hasłami, na stołach pojawiły się typowe dla minionej epoki potrawy i napoje, a stroje uczestników imprezy nawiązywały do dawnych lat- duże okulary, fryzury, berety, kolorowe bluzki, grzebienie w kieszeniach oraz czerwone krawaty. Ta nietypowa oprawa towarzyszyła właśnie trzeciej edycji balu.

Organizacja zabawy w owej tematyce z pewnością nie wiązała się z tęsknotą za minionymi, ciężkimi czasami, dla 40-to, 50-latków był to powrót do przeszłości, młodsi z kolei mieli okazję, by poszperać w szafach rodziców, popatrzeć na ich zdjęcia, dowiedzieć się, jak wyglądało życie, moda i przy czym się wówczas bawiono.

Uczestnicy balu byli zaskoczeni dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi na ten wyjątkowy wieczór. Gości przed ośrodkiem kultury witał pomarańczowy fiat 126p, a po przekroczeniu progu CTiK przenosili się w świat sprzed czterdziestu lat, czyli do „pokoiku babuni”.

Tego dnia najważniejszy był jednak cel imprezy. Po raz kolejny zbierano fundusze na wsparcie działalności rad rodziców ścinawskich placówek oświatowych oraz na letni wypoczynek najuboższych dzieci z gminy. Wśród wylicytowanych podczas wydarzenia przedmiotów była m.in.: piłka z autografem kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego, koszulka z autografem Adama Nawałki, zestaw skarpetek z krasnalami przekazany przez prezydenta Wrocławia- Rafała Dutkiewicza, dużym powodzeniem cieszyły się bilety na koncert Sławomira- gwiazdy muzyki disco-polo, który niedługo zaśpiewa w lubińskiej hali RCS oraz obrazy lokalnych artystów.

W ogrodzie zimowym na przybyłych gości czekała loteria i tzw. „cicha licytacja”. Tego wieczoru można było zaopatrzyć się w towary „spod lady” i z PEWEX’u, a doskonała zabawa karnawałowa trwała do białego rana.

Przypomnijmy, że podczas pierwszego balu organizowanego w Ścinawie, w roku 2016 zebrano porównywalną kwotę ok. 25.000,00 zł, natomiast nie udało sie pobić rekordu sprzed roku, kiedy łącznie uzbierano sumę ok. 33.000,00 zł.