Ścinawa

Przeżyli ze sobą pół wieku (FOTO)

Pod koniec minionego roku sześć par małżeńskich z gminy Ścinawa obchodziło ZŁOTE GODY. Państwo: Halina i Józef Makuchowscy, Alicja i Władysław Mazurkiewicz, Maria i Stanisław Siwak, Aniela i Zbigniew Siwak, Krystyna i Leon Raba oraz Józefa i Zbigniew Rozkrut przeżyli z sobą pół wieku.

Cztery pierwsze pary wraz z rodzinami przybyły w czwartek, 28 grudnia do Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, aby wziąć udział w wyjątkowej uroczystości i odebrać medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, które przyznał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

– To dla was drodzy jubilaci szczególny dzień, możecie być z siebie dumni, zapewne na dotychczasowej drodze spotykały was dobre chwile, jak i te złe, które razem pokonaliście, życzę państwu dużo zdrowia i jeszcze wielu lat w rodzinnym szczęściu – mówił szef ścinawskiego samorządu.

Po części oficjalnej wszyscy zebrani w ogrodzie zimowym zostali zaproszeni na toast i słodki poczęstunek do jednej z sal ośrodka kultury, gdzie specjalnie dla jubilatów zagrał członek kapeli Zespołu Folklorystyczne Ziemi Ścinawskiej, Michał Siwak z córką.