CTiKWydarzenia Kulturalne

Święta zawitały do Ścinawy

Jarmarki Bożonarodzeniowe są coraz powszechniejsze, chętniej organizują je również samorządy, w wielu miejscach w okresie przedświątecznym stały się już tradycją. Także chętniej odwiedzają je mieszkańcy.

W tym roku po raz pierwszy w organizację ścinawskiego jarmarku zaangażował się powiat lubiński. Przy Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oraz wewnątrz sporo się działo. Mieszkańcy regionu mogli nabyć kolorowe, ręcznie wykonywane ozdoby, kupić pierogi, uszka czy ciasta przygotowane przez poszczególnych wystawców. Nie mogło zabraknąć miodów często wykorzystywanych przy świątecznych wypiekach.

Część artystyczną rozpoczęły jasełka w wykonaniu przedszkolaków, którzy wprowadzili obecnych w bożonarodzeniowy klimat. Po występie najmłodszych aktorów, z repertuarem kolęd i pastorałek, na scenie zaprezentowali się ścinawscy uczniowie z Zespołu „Promyczek” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tymowej. Dużym zainteresowaniem cieszył się świąteczny pokaz taneczny podopiecznych studia Balans, które działa przy centrum kultury.

Podczas jarmarku wręczano nagrody w konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Listę wszystkich laureatów można znaleźć TUTAJ.

Nagrody zwycięzcom wspólnie wręczyli: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz przewodnicząca Rady Powiatu w Lubinie Jadwiga Musiał, którzy korzystając z okazji złożyli życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się nowego, 2018 roku. Kartka, która wygrała w kategorii przedszkolaków, przygotowana przez Kajetana Paszkowiaka, poddana obróbce graficznej i powielona w ilości 250 egzemplarzy zostanie rozesłana do wszystkich partnerów i przyjaciół Gminy Ścinawa.

Na zakończenie części artystycznej zaśpiewali uczniowie Gimnazjum Publicznego w Ścinawie, a w przedstawieniu jasełkowym zaprezentowała się grupa teatralna „Zaczarowana Kurtyna”.

Ponadto w sali plastycznej CTiK odbywały się zajęcia prowadzone przez instruktorów Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej działającego obecnie w Dziewinie.

W trakcie jarmarku w ogrodzie zimowym wszystkie dzieci mogły spotkać się z Mikołajem, który rozdawał paczki ufundowane przez ścinawski samorząd. Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć TUTAJ.