Bez kategoriiŚcinawa

Zgłoś swoje sugestie do przebudowy linii kolejowej

W związku z rozpoczęciem prac dotyczących opracowania koncepcji przebudowy linii kolejowej C-E59 na odcinku Wrocław-Głogów, na wniosek firmy Schuessler-Plan Inżynierzy Sp. z o.o., realizującej zadanie polegające na wykonaniu dokumentacji przedprojektowej dla inwestycji pn.: „Prace na linii kolejowej C-E59 na odcinku Wrocław Brochów/Grabiszyn – Głogów” informujemy o możliwości składania wniosków oraz uwag dotyczących funkcjonowania tejże linii na terenie miasta i gminy Ścinawa.

Codzienne uciążliwości związane z korkami przy przejazdach kolejowych, hałasem (w szczególności dla mieszkańców, których domy zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej), czy bezpieczeństwem na skrzyżowaniach torów oraz dróg mogą być w przyszłości rozwiązane dzięki aktywności społecznej i Państwa sugestiom, już na etapie przygotowywanej właśnie dokumentacji przedprojektowej.

Wiadukt, ekrany dźwiękochłonne, wydzielone strefy i kładki dla pieszych, to tylko niektóre z elementów, które mogą być zaprojektowane na terenie gminy Ścinawa w związku z planowaną w przyszłości modernizacją linii kolejowej.

Zachęcamy do precyzowania oczekiwań, sugestii i opinii w formie pisemnej, kierując je na adres Urzędu Miasta i Gminy Ścinawa, Rynek 17, 59-330 Ścinawa lub wysyłając drogą elektroniczną na adres: aharyk@scinawa.pl, w terminie do 19 października 2017 roku.

Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Kręciproch pod numerem telefonu 606 375 287.