Ścinawa

Umowa na milion podpisana!

Formalności zostały dopełnione- gmina właśnie podpisała umowę dotacyjną na kwotę blisko 1 mln zł na modernizację ścinawskiego targowiska. Dzięki pozyskanym środkom unijnym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 powstanie estetyczny, nowoczesny, bardziej funkcjonalny i przede wszystkim bezpieczny dla kupujących i handlujących bazar.

Symboliczne wręczenie promesy oraz podpisanie umowy odbyło się wczoraj we Wrocławiu, gdzie marszałek województwa Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Ewa Mańkowska gratulowali przedstawicielom 14 gmin z Dolnego Śląska, które otrzymały wsparcie.

Wśród nich obecny był burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. O szczegółach spotkania można przeczytać TUTAJ.

Jak wcześniej informowaliśmy kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przez gminę przetargu w trybie zaprojektuj i wybuduj, a sama inwestycja ma ruszyć na wiosnę przyszłego roku.

Przypomnijmy, że w ramach przedsięwzięcia powstaną ujednolicone i zadaszone miejsca targowe podzielone na strefy sprzedażowe, miejsca dla handlujących z samochodów, duży parking oraz nowoczesne toalety. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Należy zaznaczyć, że wniosek złożony przez ścinawski samorząd uzyskał najwyższa liczbę punktów i znalazł się na szczycie listy rankingowej w naborze organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.