Sport

Czarni i Sparta wysoko w tabeli

W miniony weekend, 23 i 24 września rozegrano kolejne mecze piłkarskie w ramach rundy jesiennej sezonu 2017/2018.

Odra-Total Ścinawa na wyjeździe uległa 4:2 Karkonoszom Jelenia Góra. W ramach IV-ligowych rozgrywek, w najbliższą niedzielę, 01 października o godz. 16:00, na własnej murawie, ścinawska drużyna zmierzy się z Orkanem Szczedrzykowice. Po rozegranych w miniony weekend pojedynkach seniorzy Odry-Total zajmują 7 pozycję tabeli grupy zachodniej IV ligi.

W klasie okręgowej Grom Gromadzyń-Wielowieś przegrał u siebie z Kuźnią Jawor 1:5. W następnej kolejce, która odbędzie się w niedzielę, 01 października, piłkarze Gromu o godz. 14:00 na wyjeździe podejmować będą Dąb Stowarzyszenie Siedliska. Drużyna z Wielowsi nadal zajmuje ostatnie, 16 miejsce w tabeli legnickiej klasy okręgowej.

Z kolei w klasie „A” Czarni Dziewin w meczu wyjazdowym pokonali 1:2 LZS Wilki Różana. W najbliższą niedzielę o godz. 14:00 drużyna z Dziewina, na swojej murawie zagra ze Zjednoczonymi Snowidza.
Natomiast Sparta Parszowice u siebie zwyciężyła 4:3 z Albatrosem Jaśkowice. Ich następne spotkanie odbędzie się również w niedzielę, 01 października i także o godz. 14:00, wówczas w Parszowicach zagrają z Rodłem Granowice.

Aktualnie Sparta zajmuje 2, a Dziewin 4 lokatę w tabeli grupy 2 legnickiej klasy „A” na 15 uczestniczących w rozgrywkach zespołów.

W klasie „B” Victoria Tymowa u siebie przegrała ze swoją imienniczką, Victorią Niemstów 2:4, a w niedzielę, 1 października o godz. 14:00 na wyjeździe podejmować będzie Unię Szklary Górne. Po sześciu kolejkach drużyna z Tymowej zajmuje 4 pozycję w tabeli grupy 2 legnickiej klasy „B” na 12 zespołów uczestniczących w rozgrywkach.

Ponadto odbyły się pojedynki w młodszych ligach. Drużna młodzików wygrała na wyjeździe aż 0:8 z Prochowiczanką Prochowice. Z kolei na swojej murawie juniorzy młodsi wynikiem równie okazałym, bo 17:0 pokonali Zamet Przemków, trampkarze nie byli gorsi i ograli Wilkowiankę Wilków 8:0.

W kolejnych rozgrywkach zaplanowanych na piątek, 29 września o godz. 16:00 trampkarze zmierzą się w Granowicach z tamtejszym Rodłem. Natomiast w sobotę, 30 września o godz. 11:00 młodziki zagrają w Wąsoszu z Orlą, także o tej samej godzinie juniorzy młodsi zmierzą się w Chocianowie ze Stalą.