Sport

Derbowy remis, Odra przegrywa z Górnikiem

W minioną niedzielę, 20 sierpnia rozegrane zostały kolejne mecze w ramach nowego sezonu piłkarskiego 2017/2018.

Odra-Total Ścinawa grająca w IV lidze uległa na swojej murawie Górnikowi Złotoryja 2:3. W następnym spotkaniu, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, ponownie na stadionie w Ścinawie, zespół prowadzony przez Tomasza Wołocha o godz.: 17:00 zmierzy się z aktualnym wiceliderem tabeli Włókniarzem Mirsk.

Przed spotkaniem ze Złotoryją obie drużyny zostały wyróżnione za osiągnięcia z poprzedniego sezonu i awans do IV ligi. Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski, prezes OZPN Legnica Maria Kajdan oraz gospodarz gminy Krystian Kosztyła osobiście gratulowali IV-ligowym beniaminkom. Wręczono również licencje trenerskie szkoleniowcom obydwu zespołów.

W klasie okręgowej Grom Gromadzyń-Wielowieś doznał kolejnej porażki przegrywając na wyjeździe z Zametem Przemków 4:1. W następnym meczu, który odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia o godz.: 16:00 Grom na własnej murawie zmierzy się z Konfeksem Legnica.

Natomiast w klasie „A”, w derbach gminnych na boisku w Dziewinie stanęli naprzeciw siebie tamtejsi Czarni i Spartanie z Parszowic. Mecz nie przyniósł decydującego rozstrzygnięcia, a całe spotkanie zakończyło się remisem 0:0. W następnej kolejce, którą zaplanowano na niedzielę, 27 sierpnia, Czarni na wyjdzie o 14:00 zmierzą się z Rodłem Granowice, a Sparta Parszowice będzie pauzować z powodu wycofania się Błękitnych Koskowice.

Ponadto w klasie „B” Victoria Tymowa przegrała swój pierwszy mecz w nowym sezonie z Huzarem Raszówka 0:3 i w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się również w niedzielę, 27 sierpnia zmierzy się o godz.: 11:00 w Luboszycach z tamtejszą Błyskawicą.

O ligowych meczach drużyn z terenu gminy Ścinawa pisano również w poniższych artykułach:

  1. Górnik Złotoryja zdobył Ścinawę (FOTO)
  2. Górnik zdobył Ścinawę! (FOTO)
  3. Waszkiewicz: Piłkarsko wyglądaliśmy lepiej