Sport

Piłkarskie niższe ligi wystartowały

W miniony weekend, tj. 12 i 13 sierpnia na murawę powróciły drużyny grające w klasie okręgowej oraz „A”, tym samym zainaugurowane zostały rozgrywki nowego sezonu piłkarskiego 2017/2018.

W klasie okręgowej Grom Gromadzyń-Wielowieś przegrał na wyjeździe z Czarnymi Rokitki 2:1. W kolejnym meczu, który odbędzie się w sobotę, 19 sierpnia, także na wyjeździe zawodnicy Gromu zmierzą się Zametem Przemków.

Natomiast w klasie „A” Czarni Dziewin pokonali w Miłoradzicach tamtejszą Unię 0:3, a Sparta Parszowice na własnej murawie wygrała z Fortunę Obora 6:3. W kolejnych zmaganiach piłkarskich, które zaplanowano na niedzielę, 20 sierpnia na boisku w Dziewinie w derbach gminnych zmierzą się Czarni ze Spartą Parszowic.

Z kolei już w najbliższy wtorek, tj. 15 sierpnia o godz. 17:00 na stadionie przy ulicy Sportowej 16 swój pierwszy, historyczny mecz w IV lidze rozegra Odra-Total Ścinawa, jej przeciwnikiem będzie drużyna Nysy Zgorzelec. Także w niedzielę, 20 sierpnia podopieczni Tomasza Wołocha zagrają na własnej murawie, tym razem podejmować będą Górnika Złotoryja, mecz drugiej kolejki rozpocznie się o godz. 17:00.

Ponadto 20 sierpnia startuje klasa „B”, w inauguracyjnym pojedynku Victoria Tymowa zmierzy się u siebie z Huzarem Raszówka.

O ligowych rozgrywkach drużyn z gminy Ścinawa można przeczytać także na:

  1. Czarni zaczęli od wygranej
  2. Sparta znów lepsza od Fortuny