Urząd Miasta i Gminy

Projektują gazową sieć w Ścinawie

Ponownie informujemy, iż firma G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o. z Tarnowa Podgórnego rozpoczęła proces projektowania sieci gazowej ś/c wraz z przyłączami w miejscowości Ścinawa. Prace projektowe pierwszego etapu, na zlecenie G.EN. GAZ ENERGIA prowadzi: LOKGAZ Sp. z o.o. z siedzibą w Lusówku, gmina Tarnowo Podgórne, tel. kontaktowy: 061 8147 419, e-mail: biuro@lokgaz.pl.


alt

Aktualnie przedstawiciele firmy projektowej zbierają oświadczenia od właścicieli nieruchomości, zainteresowanych przyłączeniem do sieci gazowej. Podpisanie takiego oświadczenia jest niezbędne w celu opracowania projektu przyłącza gazowego.

Jednocześnie informujemy, iż oświadczenia te wymagane są wyłącznie do celów projektowych i nie stanowią zobowiązania do podpisania umowy przyłączeniowej oraz umowy na dostawę gazu.

Pytania związane z kwestiami kosztów i opłat za przyłączenie prosimy kierować do: G.EN. GAZ ENERGIA S.A. Oddział w Twardogórze, tel. kontaktowy: 071 399 64 03, e-mail: twardogora@gen.com.pl.

– Rozmowy, które prowadziliśmy w sprawie gazyfikacji jeszcze w 2015 roku dzisiaj przekładają się na konkretne działania. Uzyskane wówczas pisemne deklaracje dużych odbiorców gazu, firm i instytucji oraz zaangażowanie gminy spowodowały, że firma G.EN. GAZ ENERGIA zdecydowała, iż ostatecznie wchodzi w projekt Ścinawa- mówi burmistrz Krystian Kosztyła. – Obecnie projektowana jest sieć dystrybucyjna w naszym mieście do zadeklarowanych wcześniej odbiorców gazu, w sąsiedztwie planowanych przebiegów rurociągów istnieje możliwość, w pierwszym etapie zrealizowania przyłącza do domostw, gospodarstw, stąd też zbieranie deklaracji od mieszkańców przez projektantów- dopowiada burmistrz.