Sport

Jutro Odra zagra z Prochowiczanką

W długi kwietniowo-majowy weekend prawie wszystkie drużyny piłkarskie z gminy Ścinawa rozegrały po dwa mecze w ramach rundy wiosennej sezonu piłkarskiego 2016/2017.

W klasie okręgowej 29 kwietnia w meczu wyjazdowym Odra-Total Ścinawa pokonała Przyszłość Prusice 1:2, natomiast dzień później piłkarze Gromu Gromadzyń-Wielowieś przegrali na swojej murawie 0:3 z Iskrą Kochlice.

W środę, 3 maja zawodnicy Odry na stadionie w Ścinawie pokonali piłkarzy Chojnowianki Chojnów aż 10:1. Tego dnia w Wielowsi miał być rozegrany mecz Gromu z Prochowiczanką, niestety podopieczni Pawła Franczaka i Krzysztofa Muzyki nie stawili się w wymaganym składzie na boisku i pojedynek się nie odbył, tym samym zastał ogłoszony walkower na korzyść Prochowic. Po 23 kolejkach Ścinawa nadal zajmuje pozycję lidera klasy okręgowej z dwoma punktami przewagi nad drugim w tabeli Górnikiem Złotoryja, natomiast piłkarze Gromu plasują się na siódmym miejscu.

W najbliższą sobotę, 6 maja na wyjeździe Odra-Total Ścinawa o godzinie 17:00 zmierzy się z Prochowiczanką w Prochowicach. Z kolei Grom Gromadzyń-Wielowieś w Jaworze również o godzinie 17:00 ma rozegrać mecz z tamtejszą Kuźnią.

Ponadto w klasie „A” w sobotę, 29 kwietnia na swoim boisku Sparta Parszowice zremisowała ze Zrywem Kłębanowice 3:3, natomiast w niedzielę, również u siebie Czarni Dziewin ulegli KS Legnickie Pole 1:4. Z kolei 3 maja w pojedynkach wyjazdowych Czarni Dziewin zostali pokonani przez Zryw Kłębanowice 1:0, a Spartanie z Parszowic ulegli Mewie Kunice 2:0. Po 23 kolejkach w klasie „A” Sparta Parszowice zajmuje szóstą pozycje w tabeli, a Czarni Dziewin jedenastą.

W najbliższą niedzielę, 7 maja w meczach na własnej murawie o godzinie 11:00 Sparta Parszowice podejmie Górnika Lubin, a o 14:00 Czarni zmierzą się w Dziewinie z Mewą Kunice.

W klasie „B” w dniu 30 kwietnia na swojej murawie Victoria Tymowa zremisowała z Victorią Borek 4:4, a 3 maja uległa na wyjeździe w Studzionkach tamtejszemu Błyskowi 7:1. Po 20 kolejkach Tymowa zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Najbliższy pojedynek, 7 maja o godzinie 11:00 na wyjeździe Victoria stoczy z Tęczą Kwielice.