AktualnośćiGmina Ścinawa

Ruszają konsultacje do koncepcji Smart Village

Fundacja Kierunek Kultura rozpoczyna wyjazdowe spotkania konsultacyjne z mieszkańcami wsi z gminy Ścinawa, podczas których poruszone zostaną tematy kierunków rozwoju wybranych miejscowości. Przedstawiciele fundacji odwiedzą 5 wsi: Lasowice, Sitno, Parszowice, Wielowieś oraz Redlice, ale koncepcja obejmuje również miasto Ścinawę, gdzie pierwsze konsultacje odbyły się podczas niedawnych Kaziuków. Spotkania zostaną zorganizowane w dniach 15-19 kwietnia, harmonogram na załączonym plakacie.

Koncepcja Smart Village, inaczej „inteligentna wieś”, tworzona jest z myślą o społeczności mieszkającej na wsi, która wykorzystuje nowoczesne technologie w celu poprawy jakości i poziomu życia oraz zrównoważonego rozwoju. Ludziach, którzy na swoim terenie współpracują i wspólnie decydują o swoim rozwoju. Podejście Smart Village, które od kilku lat zyskuje na popularności, bazuje na połączeniu nowoczesnych narzędzi i technologii, dla polepszenia jakości życia oraz podniesienia standardu usług publicznych dla obywateli – i co ważne – przy lepszym wykorzystaniu zasobów oraz mniejszym wpływie na środowisko.
Aby konsultacje były przyjemniejsze, w tym samym czasie przeprowadzimy wiosenne warsztaty rękodzielnicze, na które organizatorzy zapraszają Państwa z dziećmi i młodzieżą.
Fundacja Kierunek Kultura realizuje projekt NA REALIZACJĘ ZADAŃ W RAMACH PROJEKTU GRANTOWEGO pn. “Smart Village w Krainie Łęgów Odrzańskich”, w ramach przedsięwzięcia IV. „Aktywne, wykształcone i zintegrowane społeczeństwo obywatelskie”.

Organizatorzy spotkań chcą rozmawiać z mieszkańcami o ich pomysłach, ale i zaproponować kierunki wspólnych działań na najbliższe lata.