AktualnośćiSport

4 medale podczas II Pucharu Polski!

W sobotę 2 grudnia w Grodzisku Mazowieckim zorganizowano II Puchar Polski Dzieci i Młodzików Karate WKF. W prestiżowej imprezie wystartowało aż 608 zawodników z 61 klubów całej Polski! Rywalizowało 6 drużyn z Dolnego Śląska, oczywiście nie zabrakło ekipy z Karate Goju Ryu Shuseikan. W składzie naszej drużyny zaprezentowało się 10 dziewcząt i 3 chłopców, reprezentanci ścinawskiego klubu znów pokazali się z jak najlepszej strony, przywożąc z silnie obsadzonej imprezy 4 medale.

– Nasze młode zawodniczki świetnie powalczyły, zdobywając po zaciętych walkach 4 medale: 2 brązowe krążki w konkurencji indywidualnej i kolejne 2 brązowe w konkurencji drużynowej. To doskonały wynik, bo osiągnięty podczas najważniejszych zawodach w Polsce dla tej grupy wiekowej, które zostały zorganizowane w 2023 roku. Nasi młodzi zawodnicy idą dobrą drogą i miło jest stwierdzić, że sportowcy bardzo podnieśli swój poziom, czego efektem są czołowe miejsca podczas tegorocznych turniejów, w których braliśmy udział – podkreślają trenerzy z klubu Karate Goju Ryu Shuseikan.

Brązowe medale w konkurencjach indywidualnych zdobyły:
– Agnieszka Makuchowska – kumite dziewcząt U12 (10-11 lat) +45 kg;
– Oliwia Piotrowska – kumite dziewcząt U14 (12-13 lat) -52 kg.

Brązowe medale w konkurencjach drużynowych zdobyły:
Drużyna dziewcząt U14 – kumite U14 +47 kg w składzie:
– Oliwia Piotrowska, Antonina Kijewska, Julia Jarmuszczak.
Drużyna dziewcząt U14 – kumite -47 kg w składzie:
– Aleksandra Chmielowska, Justyna Pieńko, Natalia Stożek.

Siódme miejsce:
– Michał Pachucki kumite chłopców U14 (12-13 lat) -40 kg.

Zapisy do klubu Karate Goju Ryu Shuseikan, do grupy początkującej, trwają cały rok. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą trenować karate sportowe i tradycyjne pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry trenerskiej.

Zdjęcia: Katarzyna Pieńko