AktualnośćiGmina Ścinawa

Aktywni ze Ścinawy i Lubina pomagają Radkowi!

Członkowie stowarzyszeń: Aktywnie dla Gminy Ścinawa oraz Lubin 2006 opróżnili specjalne pojemniki-serca na nakrętki, które w ramach współpracy zostały rozstawione w naszym regionie. Cały dochód ze sprzedaży plastikowych, podlegających recyklingowi przedmiotów, przeznaczony zostanie tym razem na wsparcie Radka Szutego, chłopca ze Ścinawy, który od pierwszych chwil życia zmaga się z licznymi chorobami, a jego każdy dzień wymaga opieki specjalistów, co jest niezwykle kosztowne.

Przypominamy, że w ramach współpracy obydwu stowarzyszeń ustawiono specjalne serca na nakrętki na terenie gminy Ścinawa, materiały podlegające recyklingowi można wrzucać w naszym mieście przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ścinawie, przy „Pałacyku”, a także w Tymowej przy szkole oraz Dłużycach, Wielowsi i Zaborowie przy świetlicach.

Miło nam poinformować, że wspólnymi siłami zebraliśmy całą masę nakrętek, dzięki czemu uda się trochę wspomóc Radka w walce z codziennymi wyzwaniami. Chłopiec ma uszkodzony mózg, czterokończynowe napięcie mięśniowe, Zespół Westa, który jest rodzajem epilepsji opornej, wykryto u niego również wrodzoną wadę serca. Ścinawianin wymaga stałej opieki specjalistów, w tym pedagoga, psychologa, neurologa, kardiologa, logopedy, masażysty czy rehabilitanta od ćwiczeń ruchowych. Wskazane zabiegi wiążą się z wysokimi kosztami, których rodzina Radka nie jest w stanie samodzielnie pokryć.

W imieniu organizatorów zbiórki dziękujemy wszystkim za udział i wyrażamy nadzieję, że kolejne nakrętki lądowały będą w dedykowanych sercach, bo potrzebujących nie brakuje.

Foto: Aktywnie dla Gminy Ścinawa, Lubin 2006, profil facebook mamy Radka Szutego