AktualnośćiŚcinawa

Udane zakończenie sezonu 2022/2023

W minioną sobotę w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lutyni, w ramach punktowanego współzawodnictwa młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate WKF strefy D. W turnieju wzięło udział 155 zawodników z roczników: 2010, 2011 i 2012 z 15 klubów z południowej Polski (województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego). Warto podkreślić, że brały udział wyłącznie kluby i zawodnicy posiadający aktualną licencję członkowską Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Karate. Organizatorem turnieju były: WKSA Budokan Wrocław, Polska Unia Karate, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Dolnośląska Federacja Sportu oraz Dolnośląski Związek Karate WKF.

Reprezentanci Klubu Karate Goju Ryu Shuseikan: Małgorzata Roggenbuk, Malwina Sośnicka, Liliana Rodziewicz, Agnieszka Makuchowska, Justyna Pieńko, Antonina Kijewska, Oliwia Piotrowska, Michał Pachucki, którymi opiekował się trener Przemysław Trubicki, po raz kolejny spisali się bardzo dobrze zdobywając łącznie 8 medali: 3 złote, 3 srebrne, 2 brązowe, a w klasyfikacji medalowej nasz klub zajął 2. miejsce w ostatnich zawodach sezonu. Należy zaznaczyć, że już na poziomie młodzika rywalizacja była bardzo zacięta i stała na wysokim – sportowym poziomie.

Złote medale zdobyli:
– Oliwia Piotrowska w kumite indywidualnym młodziczek -50 kg,
– Justyna Pieńko w kumite indywidualnym młodziczek -34 kg,
– Michał Pachucki w kumite indywidualnym młodzików -40 kg
.
Srebrne medale:
– Liliana Rodziewicz w kumite indywidualnym młodziczek -46 kg,
– Antonina Kijewska w kumite indywidualnym młodziczek -50 kg,
– Antonina Kijewska w kata indywidualnym młodziczek.

Brązowe medale:
– Agnieszka Makuchowska w kumite indywidualnym młodziczek -46 kg,
– Aleksandra Chmielowska w kumite indywidualnym młodziczek -42 kg.
Piąte miejsce:
– Małgorzata Roggenbuk w kumite indywidualnym młodziczek -38 kg.

Członkowie zarządu klubu podsumowali udany sezon:
– Były to dla naszego klubu ostatnie zawody w sezonie 2022/2023. Zawodnicy brali udział w 25 imprezach sportowych karate rangi międzynarodowej, ogólnopolskiej – Mistrzostw Polski, Puchar Polski, międzywojewódzkiej (MMM) i wojewódzkiej, w których zdobyli łącznie 351 medali: 114 złotych, 100 srebrnych, 137 brązowych. Tak liczne sukcesy sportowe są róa)nież efektem dobrej pracy kadry trenerskiej oraz wsparciu finansowego Gminy Ścinawa. Samorząd regularnie wspiera kluby sportowe funkcjonujące na jego terenie. Przy okazji również dziękujemy rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci w ich sportowej pasji. Zajęcia Klubu Karate Goju Ryu Shuseikan w Ścinawie odbywały się 2 razy w tygodniu, a dla kadry zawodniczej prowadzone były treningi dodatkowe. Jeszcze raz w imieniu zarządu klubu serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy!

Oczywiście my również przyłączamy się do gratulacji, w Ścinawie mamy niezwykle utalentowanych i pracowitych karateków, którzy w minionym sezonie fantastycznie zaprezentowali się w Mistrzostwach Polski, Dawid Grzybalski i Zuzanna Chomont wrócili z imprezy z medalami!

Materiały: Karate Goju Ryu Shuseikan Poland