AktualnośćiGmina Ścinawa

Po wbudowaniu nowych rur czas na odtworzenia (FOTO)

Zakład Robót Instalacyjnych INSTALBUD J. Pankiewicz L. Lewicki spółka jawna z Legnicy wymienia w Ścinawie stare rury wodociągowe na nowe. Wykonawca wybudował większą część zleconej sieci, w związku z czym przystąpił do odtwarzania nawierzchni odcinków dróg, w których umieścił wcześniej rurociągi. W załączeniu publikujemy harmonogram prac dotyczących napraw jezdni.

Przypominamy, że Zakład Robót Instalacyjnych INSTALBUD J. Pankiewicz L. Lewicki spółka jawna z Legnicy, w ramach zawartej z naszą gminą umowy, wymieni łącznie 5 kilometrów starych rur wodociągowych w Ścinawie. Przedmiotowy kontrakt opiewa na kwotę 6,2 mln zł.

Zgodnie z planem odpowiedzialna za budowę nowej sieci w mieście firma przystąpiła do prac drogowych. Rozpoczęto od odtwarzania nawierzchni z kostki na długim fragmencie ulicy Jana Pawła II, Kościuszki w stronę stacji PKP, w obrębie Placu Zjednoczenia oraz Przyjaciół Żołnierza. Obecnie brukarze pracują na odcinku przy Królowej Jadwigi. Inna ekipa rozpoczęła odtworzenia w asfalcie na jezdniach o właśnie takiej strukturze.

Dziś drogowcy układali asfalt na skrzyżowaniach ulic: Batorego i Szerokiej, Jagiełły i Mickiewicza, Wołowskiej i Placu Zjednoczenia. Wcześniej odtworzone zostały zbiegi ulic Jagiełły i Lipowej oraz Jagiełły i Kościuszki.

Poniżej harmonogram prac odtworzeniowych dotyczący wszystkich ulic, w których wbudowano już nową sieć wodociągową: