AktualnośćiGmina Ścinawa

Ścinawskie sprzątanie świata 2023

Ośrodek Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk”, Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Dziewinie, Stowarzyszenie Aktywnie dla Gminy Ścinawa, Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin” oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Ścinawie zapraszają do udziału w proekologicznej akcji pod honorowym patronatem burmistrza Krystiana Kosztyły. Organizatorzy zachęcają do sprzątania ulubionych miejsc spacerowych i dokumentowanie swojej pracy na zdjęciach, bo najbardziej zaangażowane i kreatywne osoby zostaną nagrodzone w specjalnym konkursie. Zaplanowana na 21-23 kwietnia akcja inspirowana jest obchodzonym w najbliższą sobotę największym świętem ekologicznym – Dniem Ziemi.

– Zachęcamy do udziału wszystkich mieszkańców, którzy chcą zrobić coś dobrego dla swojej najbliższej okolicy. Wystarczy się z nami skontaktować, a przygotujemy ufundowane przez ścinawski ZGK pakiety, w których znajdą się worki i rękawiczki. Tradycyjnie podczas akcji na terenie zielonym u zbiegu ulic Mickiewicza i Wołowskiej (w pobliżu sklepu meblowego) ustawiony zostanie kontener na zbierane śmieci – tłumaczy Kamila Grabka-Levin, dyrektor Ośrodka Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk”.

21 kwietnia zaplanowano wspólne sprzątanie na ścinawskich łąkach. Swój udział już zapowiedzieli członkowie szkolnego wolontariatu „Prometeusz” oraz ukraińskie dzieci mieszkające w „Pałacyku”. Jednak w inicjatywę może włączyć się każdy chętny mieszkaniec, sprzątając choćby swoją najbliższą okolicę. Jeśli swoje pozytywne działanie udokumentuje na zdjęciach, może wygrać nagrodę! Więcej o konkursie i jego regulamin: https://www.facebook.com/photo?fbid=695824712342497&set=a.539365277988442 .

22 kwietnia mieszkańcy Dziewina zapraszają do wspólnego sprzątania lasu i dorzecza Odry. Na miejscu zostaną wydane pakiety z workami i rękawiczkami.

Jeszcze raz podkreślamy, że zaangażować się może każdy, bo także w niedzielę 23 kwietnia pod sklepem meblowym w Ścinawie stał będzie kontener i choćby wracając ze spaceru, można do niego wrzucić znalezione śmieci. Zadbajmy o Naszą Gminę!