AktualnośćiCTiK

Młodzi artyści zaśpiewali o pięknych wartościach

9 listopada w sala widowiskowej Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie zorganizowano coroczny konkurs piosenki patriotycznej, żołnierskiej, i wojskowej. Młodzi artyści zaprezentowali się w 4 kategoriach wiekowych, wystąpiły dzieci z gminy Ścinawa oraz sąsiednich miejscowości.

Zanim rozpoczął się konkurs, na scenie pojawiła się grupa przedszkolna „Promyczki” z Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie. Przygotowane przez panie Edytę Winowicz oraz Beatę Pleskacz maluszki zaprezentowały się w krótkim utworze muzycznym, wprowadzając zgromadzonych gości w tematykę konkursu wokalnego. Gratulujemy przedszkolakom odwagi, a paniom dziękujemy za inicjatywę występu poza kategoriami konkursowymi.

Chwilę później na scenie kolejno meldowały się dzieci rywalizujące w przeglądzie. Zdolni wokaliści dostarczyli wielu wzruszeń, a przesłania wykonywanych piosenek przypomniały o wartościach takich jak: patriotyzm, niepodległość, walka za ojczyznę.

Oceny zmagań dokonali:
Jakub Szwed – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Lubinie, pianista zespołu Gospel Dream z Legnicy, pasjonat muzyki jazzowej nauczyciel pianina w African Music School w Republice Środkowej Afryki;
Dawid Stróżycki – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Lubinie i worcławskiej szkoły artystycznej na kierunku realizacja dźwięku, obecnie zajmujący się profesjonalną oprawą muzyczną imprez okolicznościowych;
major Wojska Polskiego Zbigniew Szparkowski – wieloletni instruktor wokalny sekcji działającej przy CTiK, prezes Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego Rzeczpospolitej Polskiej.

W wyniku narady zdecydowano o przyznaniu następujących miejsc:

KATEGORIA PRZEDSZKOLE
I miejsce Lidia Chołodecka
II miejsce Alicja Kozak
III miejsce Kaja Golcz

UCZNIOWIE KLAS 0-2
I miejsce Martyna Świerc
II miejsce Oliwia Parkasiewicz-Przybyszewska
III miejsce Marcelina Adamczak

UCZNIOWIE KLAS 3-5 (DUETY)
I miejsce Milena Sikora, Oliwia Sękalska
II miejsce Kinga Chrobak, Paulina Korczak
III miejsce Alicja Gołonowicz, Gabriela Kubasiewicz

UCZNIOWIE KLAS 3-5
I miejsce Natalia Podgórska
II miejsce Kamila Górniak
III miejsce Antoni Szczepanek
Wyróżnienie: Fabian Borkowski, Nikola Rybicka

UCZNIOWIE KLAS 6-8
I miejsce Anna Sobkowicz
II miejsce Urszula Kowalska
III miejsce Lena Fiedor
Wyróżnienie: Karolina Miąsik

Źródło: CTiK w Ścinawie