AktualnośćiGmina Ścinawa

Budują kanalizację w Dąbrowach (FOTO)

Konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o. o. z Wrocławia, a partnerem Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sitkowski Piotr Sitkowski z Legnicy prowadzi prace budowlane związane z kanalizowaniem miejscowości: Dąbrowa Dolna oraz Dąbrowa Środkowa. Zakres robót obejmuje również odtworzenia dróg, w których przebiega zaprojektowana sieć.

Realizowane prace obejmują w szczególności:
W Dąbrowie Środkowej, w obrębie aglomeracji ściekowej powstaje kanalizacja sanitarna grawitacyjno-tłoczna o długości około 1,25 km wraz z uzbrojeniem. W tej wsi przewidziano jedną przepompownię ścieków.
Z kolei w Dąbrowie Dolnej w granicach aglomeracji, ale także poza jej granicami powstaje kanalizacja sanitarna grawitacyjno-tłoczna o długości około 3,12 km wraz z uzbrojeniem. Tutaj zaplanowano do wybudowania dwie pompownie.

Wykonawca poinformował, że w przyszłym tygodniu rozpocznie roboty ziemne w ciągu drogi powiatowej przebiegającej przez obie miejscowości.

Konsorcjum będzie również kanalizowało Turów, obecnie przygotowuje się do rozpoczęcia działań w terenie.

Informujemy ponadto, że Urząd Zamówień Publicznych, zgodnie z procedurą analizuje postępowanie przetargowe na prace związane z budową sieci sanitarnej w Krzyżowej. Po akceptacji UZP ścinawski samorząd będzie mógł podpisać umowę z wykonawcą na roboty w obrębie tej wsi.