AktualnośćiGmina Ścinawa

Nowy chodnik w Przychowej (FOTO)

Konsorcjum firm, którego liderem jest Zakład Górniczy Hydrowiert Fitzner&Fitzner Sp. z o.o., a partnerem Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe INKADRO Sp. z o.o. kontynuuje prace związane z budową kanalizacji w Przychowej. Wieloaspektowe zadanie zakłada również odtworzenie dróg gminnych oraz modernizację wojewódzkiej 292, w ramach której powstaje nowy chodnik. Budowany właśnie ciąg dla pieszych z pewnością poprawi bezpieczeństwo, albowiem przy głównej drodze przez wieś znajduje się przystanek autobusowy, z którego korzystają dzieci dojeżdżające do szkoły w Ścinawie.

Wykonawca kończy prace związane z brukowaniem chodnika w terenie zabudowanym wzdłuż drogi wojewódzkiej. Nowy ciąg komunikacyjny dla pieszych ma 2 metry szerokości. W nieodległej przyszłości konsorcjum firm odpowiedzialnych za realizację przedsięwzięcia rozpocznie również roboty dotyczące samej jezdni, droga wojewódzka w obrębie wsi zyska nową i szerszą nawierzchnię asfaltową.

Warto podkreślić, że ten sam wykonawca rozpoczął już prace związane z kanalizacją Buszkowic, w których także zostanie przebudowana droga 292. Kontrakt na zadania dla Przychowej oraz Buszkowic opiewa łącznie na kwotę blisko 12,3 mln zł.