AktualnośćiGmina Ścinawa

Wolontariusze z WTZ pomagają

Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Uśmiech” oraz ich instruktorzy zorganizowali Świąteczną Zbiórkę Żywności. W ścinawskich sklepach: Biedronka i POLOmarket wolontariusze zbierali jedzenie, a w dwóch marketach DINO wystawili kosze na żywność. W zaledwie 2 dni udało się im zebrać ponad 930 kilogramów produktów! Z zebranej żywności uczestnicy WTZ, w porozumieniu z pracownikami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, przygotowali świąteczne paczki dla 36 potrzebujących z terenu gminy Ścinawa, głównie osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych oraz rodzin wielodzietnych.

Do paczek trafiły głównie: mąka, cukier, konserwy, słoiki z warzywami, płatki śniadaniowe, przyprawy, dżemy i słodycze. – Dziękujemy za zrozumienie i uśmiechy dla naszych wolontariuszy oraz dzielenie się żywnością z osobami potrzebującymi z naszej gminy – mówi Dorota Giżewska, prezes Fundacji „Przystań” w Ścinawie.
Bus fundacji wraz z pracownikami socjalnymi rozwiózł paczki wprost do osób potrzebujących. Pozostałe produkty zostaną rozdane wśród potrzebujących uczestników WTZ.

Organizatorzy zbiórki dziękują pracownikom ścinawskich marketów za zezwolenie na zbiórkę i okazaną pomoc.

Foto: WTZ „Uśmiech”