AktualnośćiSport

Tomasz Wołoch: Mamy utalentowaną młodzież

W niedzielę nowy sezon zainauguruje czwartoligowa Odra Ścinawa. O celach stawianych przed drużyną i sztabem szkoleniowym opowiedział trener Tomasz Wołoch.

Jak wyglądały przygotowania do ligowego sezonu?
– Zgodnie z planem rozegraliśmy trzy mecze kontrolne, w związku z okresem wakacyjno-urlopowym w trakcie samych przygotowań różnie było z frekwencją, to jednak naturalna sytuacja. Latem zespół opuściło kilku ważnych zawodników, natomiast osobiście uważam, że udało się w ich miejsce sprowadzić także wartościowych piłkarzy: Kacpra Koziarza (bramkarz), Łukasza Winnika (pomocnik), Daniela Dula (pomocnik), Emila Kaznowskiego (obrońca), Jakuba Hoję (obrońca), Krystiana Andrzejewskiego (pomocnik/napastnik).

Do zmian doszło również w samym sztabie trenerskim.
– Tomasza Ficnera zastąpił Hubert Łysy, z którym będę wspólnie prowadził 1. drużynę. Hubert odciąży mnie z pewnych obowiązków, gdyż powierzona mi została również funkcja koordynatora młodzieży. Od teraz będę odpowiedzialny za wprowadzanie młodszych zawodników do piłki seniorskiej.

Odra stawia na młodzież?
– Taki jest właśnie nasz cel, bo mamy utalentowanych zawodników w młodzieżowych zespołach. Chłopcy nie tylko dobrze grają w piłkę, ale są „poukładani” również poza boiskiem. Szkoda byłoby zmarnować ich potencjał i zapał, a moim zadaniem będzie przygotować ich do większych obciążeń treningowych oraz podjęcia rywalizacji z dorosłymi zawodnikami.

Jakie Odra ma ambicje sportowe?
– Przede wszystkim mierzymy siły na zamiary, skoro swoje szanse mają dostawać wychowankowie klubu, to może początkowo odbić się na sportowym wyniku. Odra ma się utrzymać w lidze, a kilku wychowanków powinno zadebiutować w pierwszym zespole.

Tomasz Wołoch już pracuje z zespołami młodzieżowymi?
– W sobotę wyjeżdżam na obóz z młodymi zawodnikami. Do Środy Śląskiej zabieramy chłopców z rocznika 2006 i młodszych.

A w niedzielę 1. drużyna rozpoczyna sezon.
– Dokładnie, Środa Śląska nie jest daleko, więc przyjadę na to spotkanie. Do samego meczu drużynę przygotuje Hubert Łysy, to doświadczony szkoleniowiec, bez problemu sobie poradzi. Przy okazji zapraszam kibiców na stadion, by dopingowali w nowym sezonie Odrę Ścinawa. Zawodnicy, a szczególnie ci młodzi, potrzebują wsparcia trybun.

Zespół wrócił do treningów 20 lipca, w ramach przygotowań do nowego sezonu rozegrał 3 mecze kontrolne: z Kaczawą Bieniowice, Spartą Grębocice i Pogonią Świerzawa.
Na inaugurację rozgrywek Odra Ścinawa podejmie Łużyce Lubań, spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 15 sierpnia, mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Wstęp wolny, zapraszamy!