AktualnośćiGmina Ścinawa

Poduszki niskociśnieniowe na wyposażeniu OSP Ścinawa

Lokalny samorząd uzupełnił wyposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawie o niskociśnieniowe poduszki pneumatyczne. Nowy sprzęt ma szerokie zastosowanie w akcjach ratowniczych, strażacy wykorzystują go przy usuwaniu lub przesuwaniu różnych obiektów. Koszt całego zestawu to 26.999,00 złotych.

– Tylko w pierwszym kwartale tego roku ścinawscy strażacy interweniowali pięciokrotnie podczas różnych zdarzeń drogowych. Niskociśnieniowe poduszki pozwalają im w profesjonalny sposób przesuwać i zabezpieczać obiekty, dlatego pozytywnie ustosunkowaliśmy się do wniosku zarządu OSP Ścinawa i uznaliśmy, że jednostka potrzebuje takiego sprzętu na wyposażeniu. Poprawa bezpieczeństwa jest dla nas bardzo ważnym elementem w rozwoju gminy – mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Kształt i równomiernie rozłożona siła poduszek (1 bar) pozwalają dopasować się im do różnych obiektów, także o nieregularnych kształtach. Choć niepozorne z wyglądu, pozwalają wynieść obiekt o wadze do 6,5 tony na ponad pół metra!

– Poduszki mają zastosowanie podczas akcji ratowniczych, kiedy niesiemy pomoc poszkodowanym w wypadkach samochodowych. Pomagają również przesuwać zwalone drzewa czy duże części budynków, które uległy zawaleniu. Potrzebowaliśmy tego sprzętu i dziękujemy władzom gminy za sfinansowanie jego zakupu – uzupełnia prezes zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ścinawie Stanisław Świerżewski.