AktualnośćiGmina Ścinawa

Wstawiono okna, a na elewacji zaczynają kleić sztukaterię (FOTO)

Postępują prace budowlane w kamienicy po dawnej siedzibie Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, zlokalizowanej w ścinawskim rynku. Prowadzona przez samorząd inwestycja związana jest z realizacją zadania pn. „Rewitalizacja zabytkowej strefy centrum miasta Ścinawa poprzez przebudowę nawierzchni rynku i przyległych ulic – etap I wraz z małą architekturą, zagospodarowaniem terenu”. W ostatnim czasie wykonawca, firma Budokomplex Leon Raba z Lubina, wstawił okna, obecnie kończy prace związane z elewacją budynku, na której niebawem rozpocznie klejenie sztukaterii. Wewnątrz obiektu robotnicy układają już glazurę i spinają w centralach poszczególne sieci. Rozpoczął się także montaż klimatyzacji.

– Korzystamy ze sprzyjającej pogody i prowadzimy prace związane z elewacją, w tej chwili zajmujemy się między innymi ościeżami, w najbliższych dniach rozpoczniemy montaż sztukaterii, która dotarła już do nas w całości. Prace trwają także w samym budynku, glazurnicy układają płytki w toaletach. Na ukończeniu są wewnętrzne sieci, ociepliliśmy od wewnątrz ściany i co widać już od zewnątrz, wstawiliśmy okna. Ostatnie toalety, te na poddaszu, zostały przygotowane konstrukcyjnie do zabudowania – relacjonuje Leon Raba z Budokomplex.

Na teren inwestycji dostarczono już również klapy oddymiające, które niebawem zostaną zamontowane w świetlikach dachowych. W jednej z nich znajdował się będzie wyłaz.

Zgodnie z zawartą umową wykonawca rewitalizacji kamienicy w rynku po dawnym GS-ie otrzyma za swoją pracę kwotę 4.810.805,49 zł. Na całe zadanie, które obejmuje również przebudowę nawierzchni ścinawskiego centrum, lokalny samorząd pozyskał aż 11,4 mln zł bezzwrotnego wsparcia, głównie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.