AktualnośćiGmina Ścinawa

Sprzedano działkę na strefie, inwestycja za 2 mln zł nabiera tempa!

Dzisiaj w kancelarii w Lubinie nastąpiło podpisanie aktu notarialnego dotyczącego sprzedaży przez gminę gruntu na Strefie Aktywności Gospodarczej w Ścinawie. Nabywca, tj. Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”, na zakupionej nieruchomości zamierza wybudować Centrum Produktu i Usług Lokalnych, o czym informowaliśmy jeszcze w minionym roku: TUTAJ. Wartość zawartej transakcji, to ponad 450 tys. zł brutto. LGD w ciągu najbliższego roku planuje zainwestować w przedmiotową działkę dodatkowo ponad 1,5 mln zł i wybudować obiekt, na którym skorzystają lokalni wytwórcy i przetwórcy. To nie koniec dobrych informacji na temat ścinawskiej SAG, albowiem niedawno kolejny inwestor złożył wniosek o kupno uzbrojonego gruntu na terenach przemysłowych gminy. Tym razem chodzi o znacznie większą nieruchomość, której szacowana wartość, przygotowywanej właśnie transakcji sprzedaży, to ponad 2,5 mln zł!

Umowę finalizującą całą procedurę przetargową, w obecności lubińskiego notariusza Radosława Stępniaka, podpisali dzisiaj: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz prezes Lokalnej Grupy Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” Jarosław Paczkowski. Sprzedana przez gminę nieruchomość jest pierwszą w obrębie SAG, jednak zainteresowanie zlokalizowanymi tam gruntami, po ich kompleksowym uzbrojeniu przez ścinawski samorząd, nie maleje.

W Odrzańskim Centrum Produktu i Usług Lokalnych, które ma powstać w niedługim czasie w Ścinawie, nabywca nieruchomości przewiduje następujące funkcje:
inkubatora przetwórczego, w którym planuje m.in. wykreować nowe produkty;
ekspozycji produktów lokalnych w szczególności zaaranżowanych kompozycji prac rzemiosła i rękodzieła eksponatów, prac artystów;
dystrybucji produktów poprzez trzy główne kanały: punkt sprzedaży, sklep internetowy, urządzenia vendingowe (automaty sprzedażowe).
Wspominany inkubator, to zakład przeznaczony do przetwarzania produktów pochodzenia roślinnego, produkcji przetworów owocowych i warzywnych (przygotowywania dań wstępnie przetworzonych).

O kolejnych transakcjach i inwestycjach związanych ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Ścinawie będziemy na bieżąco informować.

red.