Aktualnośći

Dobro wraca, więc dzielmy się nim!

Dzięki współpracy stowarzyszeń: Lubin 2006 i Aktywnie dla Gminy Ścinawa, na naszym terenie stanęły 3 specjalne serca do zbierania plastikowych nakrętek. W minionym tygodniu pojemniki przekazali ścinawianom przedstawiciele lubińskiej organizacji. Dochód ze sprzedaży nakrętek przeznaczany jest na rzecz potrzebujących z terenu powiatu, a beneficjenci tego wsparcia zmieniają się co jakiś czas. Pojemniki zostały ustawione przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Pałacyk” na ulicy Jana Pawła II, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym na ulicy Królowej Jadwigi oraz przy Szkole Podstawowej w Tymowej. Zachęcamy mieszkańców do dzielenia się nakrętkami, to nic nie kosztuje, a dobro wraca!– Wierzę, że ścinawianie, którzy wielokrotnie okazywali swoją życzliwość potrzebującym, będą wrzucali nakrętki do pojemników. Kształt serca nawiązuje właśnie do dzielenia się dobrem, a całkowity dochód ze sprzedaży pozyskanych surowców przekazywany będzie ludziom dotkniętym przez los. Wrzucanie nakrętek do pojemnika nie generuje żadnych kosztów, a finalnie i tak trafiały one do śmieci – mówi Kamila Grabka Levin, prezes Stowarzyszenia Aktywnie dla Gminy Ścinawa.


Specjalny pojemnik na nakrętki stanął również w sąsiedztwie Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Serce na ulicy Kościuszki, to efekt współpracy CTiK z Fundacją im. Brata Alberta.


Stowarzyszenie Aktywnie dla Gminy Ścinawa, przy wsparciu władz samorządowych i współpracy z lubińską organizacją zapowiada, że w przyszłości dodatkowe pojemniki na nakrętki staną także w innych lokalizacjach, m.in. w centrum miasta po zakończeniu inwestycji związanej z rewitalizacją rynku. Więcej informacji w poniższym materiale TV Regionalnej.