AktualnośćiGmina Ścinawa

www.bip.scinawa.pl – nowy adres, nowy BIP

W ostatnich dniach Gmina Ścinawa uruchomiła nową witrynę służącą do komunikowania się z mieszkańcami oraz udostępniania informacji publicznych w elektronicznej wersji. Osoby zainteresowane sposobem załatwienia urzędowych spraw, mogą łatwo odnaleźć rozwiązania, uzyskać informacje dotyczące biegu postępowań, dotrzeć do ogłoszeń czy obwieszczeń. Nowy BIP spełnia ustawowe wymogi o dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, jego obsługa jest intuicyjna i bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach.

Biuletyn Informacji Publicznej w nowej odsłonie będzie aktualizowany i rozbudowywany o nowe treści, już umożliwia łatwy dostęp do profilu zaufanego, centralnych baz danych, dziennika ustaw, dziennika urzędowego. Jednocześnie informujemy, że dotychczasowy BIP pełni teraz funkcję archiwum i jest dostępny pod niezmienionym adresem: http://bip.umig-scinawa.dolnyslask.pl/.
– Biuletyn Informacji Publicznej został unowocześniony i spełnia ustawowe obowiązki w zakresie dostępności oraz bezpieczeństwa. Dotychczas pracowaliśmy na przestarzałym BIP-ie, zmagając się z pewnymi ograniczeniami. Zaangażowany w projekt zespół stworzył stronę łatwą w obsłudze, ale nowoczesną i przyjazną odwiedzającym. Przy okazji zamieściliśmy aktualne wnioski i karty usług, co w dobie koronowirusa pozwala skrócić czas na załatwienie spraw w samym urzędzie – podkreśla Magdalena Ratajczak, kierownik Referatu OS w ścinawskim magistracie.