AktualnośćiGmina Ścinawa

Basen „Wodnik” otwiera się na wakacje- jutro i pojutrze wstęp bezpłatny! (FOTO)

Właśnie rozpoczęły się wakacje, a niedawno obchodziliśmy imieniny Jana, aby tradycji stało się zadość już jutro otwarty zostanie Basen Miejski „Wodnik”. Zakład Gospodarki Komunalnej w Ścinawie od kilku tygodni, kiedy widomym było, że pływalnie będą mogły funkcjonować z zachowaniem pewnych zasad i sanitarnych obostrzeń, wymuszonych przez pandemię koronawirusa, przygotowywał obiekt do sezonu. „Wodnik” otwarty będzie codziennie od godziny 10:00 do 18:00. Cały basen i woda w nim przeszły pozytywnie badania i kontrolę SANEPIDU. Nad bezpieczeństwem korzystających z pływalni gości czuwali będą ratownicy. Zapraszamy!

W pierwsze dni funkcjonowania, czyli w sobotę i niedzielę, wstęp na obiekt będzie bezpłatny dla wszystkich odwiedzających, później za całodniową wejściówkę zapłacimy 4 złote (bilet normalny) i 2 złote (bilet ulgowy). Ponadto dzieci do lat 6 na basen wejdą za darmo. Warto wiedzieć:
1. Zakupiony bilet upoważnia do nielimitowanej liczby wejść na obiekt, tylko w dniu zakupu wejściówki.
2. Na obiekcie obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu.
3. Palenie papierosów możliwe jest tylko w wyznaczonej strefie.

UWAGA! W związku ze pandemią koronawirusa na Basenie Miejskim „Wodnik” obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa:
1. Dopuszczalna liczba osób na obiekcie nie może przekroczyć 200;
2. Należy korzystać z maseczek do momentu wejścia do szatni;
3. Nie należy korzystać z pływalni w razie objawów ostrej infekcji, złego samopoczucia lub podwyższonej ciepłoty ciała;
4. Należy utrzymywać odległość ok. 2 m od innych odwiedzających pływalnię na całym obszarze obiektu, nie tylko w samym basenie kąpielowym;
5. Należy zasłaniać usta i nos łokciem w razie kaszlu lub kichania;
6. Należy myć i dezynfekować ręce po wejściu na obiekt i kontakcie z często dotykanymi elementami wyposażenia (klamki, uchwyty szafek, wyłączniki światła, krany itp.);
7. Bezwzględnie należy stosować się do poleceń i sugestii obsługi w celu zminimalizowania możliwości zakażenia się wirusem.

Zdjęcia z piątku 28 czerwca br.: