AktualnośćiGmina Ścinawa

„Wrocławskie Krasnale” spędzają ferie w Ścinawie!

Ponad 30 dzieci ze stolicy Dolnego Śląska spędza zimowe ferie w ścinawskim „Pałacyku” i korzysta z oferty aktywnego wypoczynku, o którą zadbało Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Wyjazd zorganizowała Fundacja Wspierania Dzieci i Młodzieży „Wrocławskie Krasnale”.

Do Ścinawy przyjechali harcerze, którzy mogą zdobywać wiedzę oraz różnorakie sprawności: ekologa, detektywa czy kucharza.
Każdy dzień młodzi goście rozpoczynają od zaprawy, spotykają się na apelach a później uczestniczą w zaplanowanych wcześniej zajęciach, także w terenie. Dzięki współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej „Wrocławskie Krasnale” wzięły udział w ogólnopolskiej akcji: „Zbieraj sznurki – chroń bociany”.
– Dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale także uczą się samodzielności oraz jak chronić przyrodę. „Krasnale” wzięły już udział w naszej grze miejskiej, regularnie eksplorują Ścinawę. Warto też pochwalić młodych gości, bo są zdyscyplinowani, chętni do działania i żądni wiedzy – relacjonuje Małgorzata Rubak, pracownik schroniska.

Swój pobyt w Ścinawie grupa z Wrocławia szczegółowo relacjonuje za pośrednictwem profilu na Facebooku: Fundacja Wspierania Dzieci i Młodzieży „Wrocławskie Krasnale”.
Wieczorami grupa spotyka się na wspólnych projekcjach filmowych oraz różnorakich animacjach. Nie ma więc czasu na nudę!

Wrocławianie będą gościli w Ścinawie do soboty, w planach mają jeszcze spotkanie z bosmanem portu, z którym porozmawiają o bezpieczeństwie na wodzie.

Foto: Fundacja Wspierania Dzieci i Młodzieży „Wrocławskie Krasnale”