Aktualnośći

Zakończony remont dachu i spinalni parszowickiej remizy (FOTO)

Pod koniec minionego roku zakończył się remont obiektu, z którego korzystają strażacy ochotnicy w Parszowicach. W ramach zadania wymieniono deskowanie na drewnianej wieży, przylegającej do remizy, która służy do suszenia węży strażackich i nazywana jest spinalnią. Wykonawca dokonał także przeglądu przeciekającego dachu na samym budynku OSP i dokonał niezbędnych napraw.

Łączny koszt przeprowadzonych prac wyniósł 21.685,00 zł, z czego 8.628,00 zł to dotacja pozyskana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Parszowicach z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na realizację zadania publicznego pt.: „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”. Kwota 1.372,00 zł to wkład własny strażaków. Pozostałą sumę, potrzebną do wykonania remontu, wyasygnował ścinawski samorząd.

To kolejne działania inwestycyjne na rzecz OSP Parszowice. Przypomnijmy, że w 2018 roku na zlecenie gminy wykonano ocieplenie ściany przedniej budynku remizy i pomalowano elewację frontową oraz korytarz wewnątrz obiektu. Koszt inwestycji zamknął się wówczas kwotą 14.760,00 zł.

To nie koniec działań na rzecz gminnych OSP, samorząd chce wydać w bieżącym roku kwotę 135.000,00 zł na remont remizy w Ścinawie. Obecnie trwają zaawansowane przygotowania do remontu dachu, będącego pierwszym etapem modernizacji całego obiektu, na którą gmina posiada już dokumentację i pozwolenie na budowę.