AktualnośćiGmina Ścinawa

Integrowali się i wypoczywali nad Bałtykiem

Stowarzyszenie „Równe Szanse” w Ścinawie po raz kolejny zorganizowało wypoczynek nad morzem dla osób niepełnosprawnych w ramach zadania publicznego „Integracja i wypoczynek nad Bałtykiem”, realizowanego we współpracy z Gminą Ścinawa.

Relacja uczestników wyjazdu:

Wczesnym rankiem 17 sierpnia dwudziestoosobowa grupa wyruszyła do ośrodka wypoczynkowego „Familijni”, w Dziwnówku. Podróż upłynęła spokojnie, szybko i bezpiecznie dzięki temu, że nasz kierowca doskonale sobie radził ze wszelkimi utrudnieniami na trasie. Na miejsce dotarliśmy przed obiadem, część osób została zakwaterowana w budynku, pozostali zajęli domki. Ośrodek jest usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie morza, na wydmie plażowej, a jednocześnie w centrum miejscowości.

Pogoda dopisała, obsługa była sympatyczna, a miła atmosfera i smaczne jedzenie sprawiły, że uczestnicy doskonale wypoczęli. Pobyt uatrakcyjniały również ciekawe zajęcia dla dzieci, basen i własna pomysłowość kuracjuszy. Były poranne spacery z kijkami brzegiem morza, długie piesze wędrówki po okolicy i oczywiście plażowanie. Kąpiele wodne pod okiem ratowników stanowiły rodzaj rehabilitacji ruchowej, a zarazem profilaktyki zdrowotnej.
22 sierpnia, po pysznym obiedzie, zaopatrzeni w suchy prowiant, wypoczęci i zadowoleni wszyscy uczestnicy dotarli bezpiecznie do Ścinawy.

Pobyt nad morzem miał dla uczestników istotny aspekt społeczny i emocjonalny, wzmocnił więzi interpersonalne, zwiększył poczucie własnej wartości i przeciwdziałał poczuciu osamotnienia oraz wykluczenia społecznego.