AktualnośćiGmina Ścinawa

Jubileusz księdza Bogdana Kaczorowskiego

W najbliższą niedzielę o godzinie 12:30 w Kościele pw. Krzyża Świętego w Ścinawie odprawiona zostanie msza dziękczynna z okazji 50-lecia posługi kapłańskiej długoletniego proboszcza naszej parafii. Liturgii przewodniczył będzie sam prałat Bogdan Kaczorowski, który obchodzi piękny jubileusz. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie!

Przypominamy, że prałat Bogdan Kaczorowski pełnił funkcję proboszcza parafii w Ścinawie przez 26 lat. Obecnie ksiądz jest rezydentem legnickiej wspólnoty, także pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W minioną sobotę, właśnie w Legnicy, prałat Kaczorowski przewodniczył mszy dziękczynnej z okazji swojego jubileuszu. Wraz z nim modlili się kapłani z parafii, znajomi i przyjaciele – również ze Ścinawy. Przypomniano wówczas, że ksiądz prałat Kaczorowski przyjął święcenia 21 czerwca 1969 roku w katedrze pw. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Przez następne lata pracował m.in. w Legnicy, Wałbrzychu i Oławie. Później, już jako proboszcz, pracował w Leszczyńcu, a ostatnie 26 lat spędził w Ścinawie.

Więcej o wydarzeniu z minionego tygodnia: https://legnica.gosc.pl/doc/5671436.50-lat-kaplanstwa-ks-Bogdana-Kaczorowskiego

Foto: www.legnica.gosc.pl