AktualnośćiCTiK

Nasza Ścinawa = dobra zabawa (FOTO – dzień 2)

Miniony weekend upłynął nad Odrą pod znakiem dobrej zabawy. W ścinawskim porcie można było posłuchać dobrej muzyki, potańczyć czy też popłynąć w rejs porzeczce szkutą „Łęgowa Dama”. Ważnym elementem Dni Ścinawy jest uroczyste wręczenie Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa, w tym roku doceniono pracę na rzecz lokalnej społeczności, którą wykonuje obecny dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ścinawie, a wcześniej wieloletni pracownik tej instytucji – Ewa Solińska. Impreza zdecydowanie się udała, dopisało wszystko, a aura dostosowałasię do pogody ducha mieszkańców miasta.

Dzień 2

Drugiego dnia też nie zabrakło atrakcji. Swoje umiejętności zaprezentowali sportowcy z akademii sztuk walki GOK 1 Piotra Molińskiego. Grupa teatralna „Zaczarowana Kurtyna” przedstawiła specjalny spektakl promujący poprawną wymowę, Dawid Krężel zaprezentował swoje wokalne zdolności. Po ścinawskich artystach na scenie zameldował się zespół NOFAN. Wreszcie Nagrodę Miasta i Gminy Ścinawa odebrała dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ścinawie – Ewa Solińska. Laureatka z placówką związana jest od ponad 30 lat, z powodzeniem promuje czytelnictwo i miłość do literatury wśród mieszkańców. Pani Ewa jest skromną osobą, która wyróżnienie odebrała jako docenienie wszystkich pracowników biblioteki, funkcjonującej w Ścinawie od 70 lat. – Jestem zaskoczona, a jednocześnie wzruszona. Nie spodziewałam się takiej nagrody, ale moje serce się raduje. – Jestem bardzo szczęśliwa, że taka instytucja, jak ścinawska biblioteka, która obchodzi 70-lecie swojego istnienia, otrzymała takie wyróżnienie. Na pewno wspólnie z pracownikami przygotujemy odpowiednie miejsce dla statuetki – zapowiada dyrektor biblioteki.
Warto wspomnieć, że pani Ewa miała konkurencję, albowiem wnioskowano również o nagrodę dla Koła PZW Nr 33 Ścinawa, które w tym roku również obchodzi 70-lecie działalności oraz Michała Hajtki, byłego dyrektora Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie, jednak laureat mógł być tylko jeden.
Gościom w ścinawskim porcie zaśpiewał Janek Samołyk, a burmistrz Krystian Kosztyła zaprezentował nowe logo miasta z hasłem: Ścinawa nad Odrą, które promuje miejscowość i pojawia się już m.in. na gadżetach czy plakatach zapowiadających organizowane wydarzenia.
– Uspokajam wszystkich, że nie zmieniamy administracyjnej nazwy naszej miejscowości, nowym logo nie wypieramy i nie zastępujemy też herbu. Zaprezentowany symbol graficzny ma za zadanie promować Ścinawę, a przy okazji jednoznacznie wskazywać niewątpliwy atut, jakim jest położenia naszego miasta nad rzeką Odrą – tłumaczył burmistrz Krystian Kosztyła. Szef lokalnego samorządu zaprezentował też jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się miasto, jakie inwestycje wpłynęły na jego obecny krajobraz, podkreślił, że rzeka od zawsze obecna była w życiu mieszkańców Ścinawy.
Wreszcie po dwóch dniach oczekiwań zagrała największa gwiazda tegorocznych obchodów – zespół Myslovitz, który z portowej sceny zaprezentował swoje największe przeboje. Imprezę zakończył „Teatr Ognia” w konwencji „Gatsby Show”, któremu towarzyszyła nastrojowa muzyka. Organizatorzy kolejny raz świadomie zrezygnowali z fajerwerków, a piękny pokaz z powodzeniem zastąpił tę formę uczczenia ważnych wydarzeń.

– Dziękuję wszystkim gościom, którzy spędzili weekend w ścinawskim porcie oraz wszystkim, którzy współtworzyli tegoroczne Dni Ścinawy. Jestem przekonany, że organizatorzy przygotowali na tyle bogatą ofertę atrakcji, że każdy znalazł w niej coś dla siebie. Nie zabrakło dobrej muzyki, gier i zabaw dla najmłodszych, chętni mogli wypłynąć w rejs szkutą. Cieszy nas frekwencja, bo odwiedzający Ścinawę goście potwierdzają, że organizujemy imprezy na wysokim poziomie – podsumował burmistrz.

Zdjęcia z drugiego dnia imprezy.

Gmina Ścinawa:

Ula Noszczyńska: