AktualnośćiGmina Ścinawa

Gmina Ścinawa partnerem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Na mocy zawartego dziś porozumienia Strefa Aktywności Gospodarczej w Ścinawie (SAG) zostanie ujęta w ofercie terenów inwestycyjnych, promowanych i wspieranych przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy (LSSE). Przyszli inwestorzy, prowadzący swoją działalność na ścinawskim SAG, będą mogli zatem liczyć na wszystkie udogodnienia, jakie gwarantuje udział w projekcie LSSE. Porozumienie o współpracy podpisali: burmistrz Krystian Kosztyła oraz prezes zarządu Krzysztof Sadowski i wiceprezes Przemysław Bożek z legnickiej strefy, którzy gościli dzisiaj w Ścinawie.

Przy okazji spotkania, prezesi Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zwiedzili tereny inwestycyjne w Ścinawie, zapoznali się z udogodnieniami oraz możliwościami, które SAG stwarza potencjalnym inwestorom. Strefa Aktywności Gospodarczej w Ścinawie to unikatowy projekt. Obszar obejmuje ok. 17 hektarów, teren zostanie podzielony według zapotrzebowania przyszłych inwestorów. Lokalizacja SAG jest wyjątkowo atrakcyjna, nie tylko z uwagi na bliskość drogi krajowej, ale także dzięki wyremontowanej bocznicy, zarządzanej przez PKP PLK, bezpośrednio połączonej z linią kolejową nr 273 (Wrocław Główny – Szczecin Główny), która jest jednym z ważniejszych szlaków towarowych Polski. Ścinawski samorząd przygotowuj aktualnie uchwałę, która zapewni pakiet ulg i zwolnień dla przedsiębiorców, chcących inwestować w naszym mieście.
– Cieszę się, że Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wzięła nas pod swoje skrzydła. Dzięki nawiązanej współpracy, będziemy mogli ze swoją ofertą dotrzeć do szerszej grupy potencjalnych inwestorów. Strefa Aktywności Gospodarczej w Ścinawie ma być ważnym trybem, który w perspektywie napędzi rozwój całej gminy, więc tym bardziej zależało nam na nawiązaniu współpracy z LSSE, posiadającą wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu, późniejszym wspieraniu inwestorów i rozwijaniu projektów- mówił burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Dzięki nawiązanej współpracy Gmina Ścinawa zyska dostęp do Bazy ofert Inwestycyjnych INWESTOR, dzięki czemu będzie mogła samodzielnie zamieszczać oferty terenów przeznaczonych pod inwestycje, które są własnością samorządu.