AktualnośćiGmina Ścinawa

Pogoda dała zielone światło. Ruszyły naprawy dróg

Rozpoczął się długo oczekiwany remont dróg powiatowych w gminie Ścinawa. Zadanie realizuje firma Bitumix Sp. z o.o. z Obornik Śląskich. Prace rozpoczęły się na początku zeszłego tygodniu, jednak ze względu na złe warunki atmosferyczne wykonawca zmuszony był je przerwać. Od poniedziałku drogowcy przy użycia remonterów typu patcher kontynuują naprawy nawierzchni. Roboty potrwają kilka dni.

– Ze względu na warunki pogodowe, nocne przymrozki, a za dnia utrzymującą się temperaturę poniżej 5°C nie mogliśmy kontynuować rozpoczętych w miniony wtorek prac. Metoda, którą drogi są remontowane, wymaga temperatury dodatniej, w przeciwnym razie masa bitumiczna nie uzyska swoich właściwości i będzie nietrwała- wyjaśnia Jacek Dunst, przedstawiciel Bitumix Sp. z o.o.
Obecne prognozy pogodowe są sprzyjające dla prowadzonych napraw, a w sytuacji, kiedy aura się ustabilizuje, wykonawca będzie w stanie skierować do pracy nawet 5 jednostek, aby przebiegły one sprawnie.

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Ścinawie, jednostka odpowiedzialna za bieżące utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Ścinawa, jeszcze w zimie przeprowadził postępowanie i podpisał umowę na wykonanie drogowych prac naprawczych związanych z łataniem dziur.

W zeszłym tygodniu robotnicy naprawiali nawierzchnię drogi w kierunku Ręszowa (odcinek od nieczynnego przejazdu kolejowego) oraz na terenie samej Ścinawy (ulica Wołowska w kierunku centrum), aktualnie kontynuują wznowione wczoraj prace, a z kolejnymi dniami pojawią się na wszystkich, wymagających pilnego remontu odcinakach dróg powiatowych.