AktualnośćiSport

Ścinawskie dzieciaki są sprawne

Po koniec lutego odbył się klubowy Turniej Karate dla dzieci i młodzieży w Ścinawie. We wszystkich konkurencjach (dla dzieci i młodzieży) udział wzięło ponad 150 zawodników! W przypadku konkurencji dla najmłodszych rozgrywano repasaże (dwóch sportowców zajmowało 3. miejsca). Organizatorzy nagradzali po 6 najlepszych zawodników w konkurencjach.

Sportową Akademię Przedszkolaka ze Ścinawy reprezentowało 6 młodych zawodników. Łącznie zdobyli oni aż 9 medali. Warto zaznaczyć, że w zawodach udział wzięli sportowcy z całego regionu.

– Jestem zadowolony z wyników moich podopiecznych, z tego, jak zaprezentowali się na tle kolegów i koleżanek z innych akademii. Cieszy mnie fakt, że przedszkolaki bez oporów biorą udział w wielu konkurencjach i dobrze sobie radzą. Bardzo dziękuję rodzicom za motywowanie swoich pociech do treningów – mówił trener Artur Trubicki.

Przypominamy, że zajęcia Akademii Pierwszego Sportu odbywają się w poniedziałki o godzinie 16:30 w Szkole Podstawowej nr 3 w Ścinawie. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy, dzieci mają poprawiać swoją sprawność i koordynację ruchową. – Przede wszystkim zależy nam na aktywnej zabawie. Chętni w przyszłości będą gotowi do podjęcia treningów karate, lub wybiorą inne formy aktywności fizycznej i będzie im łatwiej, gdyż w naszej akademii nauczą się podstaw gimnastyki oraz zapanują nad swoim ciałem – tłumaczy Artur Trubicki.

Wyniki konkurencji dla najmłodszych:

Tor przeszkód dziewcząt 2014 i młodsze
Lena Zielona 1 miejsce
Blanka Puzio 3 miejsce
Sara Jaworska 5 miejsce

Tor przeszkód dziewcząt 2013
Lena Zielona 3 miejsce
Blanka Puzio 3 miejsce
Sara Jaworska 5 miejsce

Tor przeszkód chłopców 2014 i młodsi
Filip Czudo 2 miejsce
Jakub Postoł 3 miejsce
Piotr Ryśkiewicz 3 miejsce

Tor przeszkód chłopców 2013
Piotr Ryśkiewicz 3 miejsce
Jakub Postoł 3 miejsce
Filip Czudo 5 miejsce