AktualnośćiCTiK

Zapraszamy na koncert kolęd!

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę (13 stycznia) obchodzili będziemy dzień dobroczynności w Ścinawie. Wówczas zaplanowano ogólnopolską kwestę w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: „POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE” – na ulicach kwestować będą wolontariusze. Tego samego dnia, w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie, zorganizowany zostanie koncert kolęd „Ścinawski Anioł Dobroczynności”, połączony ze zbiórką pieniędzy na leczenie mieszkanki naszej gminy – pani Elżbiety Dolaty. Impreza rozpocznie się o godzinie 15:30. Serdecznie zapraszamy!

W trakcie V charytatywnego Koncertu Kolęd usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu lokalnych grup i stowarzyszeń. Gwiazdą imprezy będzie, bez wątpienia, sopranistka Liliana Iżyk. Ważnym wydarzeniem współtowarzyszącym będzie wręczenie nagrody „Ścinawski Anioł Dobroczynności”. Na koncert zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Aktywnie dla Gminy Ścinawa, Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe Pałacyk.

Po kolędowaniu zapraszamy do miejscowego gimnazjum, gdzie, jak co roku, mieścił się będzie sztab WOŚP-u. Na wszystkich przybyłych gości czekała będzie gorąca herbata, a także główny blok charytatywnych licytacji, który organizatorzy przewidzieli na godzinę 17.30. Po licytacjach i występach ścinawskiej młodzieży rozpocznie się koncert zespołu Marcus Arent. Pamiętajmy, że każda, najmniejsza nawet kwota, pozwoli wspomóc leczenie i rehabilitację pani Eli, a każda złotówka w puszce WOŚP-u, to cegiełka na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 13 stycznia 2019, niezależnie od pogody, zarezerwujmy na czynienie dobra!