AktualnośćiŚcinawa

Zlokalizowano awarię sieci wodociągowej (AKTUALIZACJA)

Po kilku dniach udało się ustalić miejsce nieszczelności sieci wodociągowej. Wyciek, z powodu którego nastąpiły przerwy w dostawie wody, miał miejsce przy ulicy Szpitalnej w Ścinawie. Pracownicy ZGK usuwają awarię, trwają prace, dlatego planowana jest przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ulic: Szpitalnej i Jana Pawła (planowana przerwa od 10:30 do 13:30). W związku z wykonywanymi pracami naprawczymi zaplanowano przerwę w dostawie wody również w ścinawskim rynku (do 13:30).

– Miejsce nieszczelności było trudne do ustalenia, woda nigdzie się nie pokazywała. Udało się nam to dziś nad ranem, ponieważ zamykaliśmy poszczególne odcinki sieci i otwieraliśmy poszczególne studzienki. Trwają już prace naprawcze, za niedogodności przepraszamy mieszkańców- mówi Zbigniew Węgrzyn, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ścinawie Sp. z o. o.

Jednocześnie zapraszamy mieszkańców do konsultacji z ZGK w sprawie jakości wody, dostawca dopuszcza możliwość ulg dla odbiorców, którzy w ostatnim czasie zgłaszali problemy.

Mieszkańcy otrzymują powiadomienia SMS o wszelkich przerwach w dostawie wody oraz awariach, dlatego zachęcamy do zarejestrowania się w systemie, o tym jak to zrobić, pisaliśmy TUTAJ.