AktualnośćiCTiK

Zapraszamy na Festiwal „Jesień z Niepodległą”

W tym roku świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W specjalny sposób te ważne dla naszej ojczyzny wydarzenia upamiętni Ścinawa. Czeka nas trzydniowy, gminno-powiatowy Festiwal „Jesień z Niepodległą”, na który serdecznie zapraszamy. Wszystkie atrakcje w ramach festiwalu będą bezpłatne.

W piątek 9 listopada o 8:30 zapraszamy dzieci i młodzież do sali widowiskowej Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie na Konkurs Piosenki Patriotycznej, Harcerskiej i Żołnierskiej.

10 listopada o godz. 16:00 w CTiK odbędzie się wernisaż połączony z wręczeniem nagród za udział w konkursie plastycznym „Nie zapomnij skąd pochodzisz”.

Główne uroczystości zaplanowano jednak na niedzielę 11 listopada, o 11:00 rozpocznie się msza w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Po nabożeństwie delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Pamięci, a około 13:00 odbędzie się symboliczny spacer z marszałkiem Piłsudskim. Na wszystkich uczestników uroczystości czekał będzie ciepły poczęstunek – „grochówka pod chmurką” na terenach zielonych przy CTiK.

Chwilę później, bo już o 14:00, w sali widowiskowej ścinawskiego CTiK rozpocznie się Dyktando Niepodległościowe. Tekst konkursowy przeczyta Marek Piekarczyk- wokalista i autor tekstów, rockman, znany przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole TSA, a także jako juror telewizyjnego show: The Voice of  Poland. Po dyktandzie odbędą się występy laureatów piątkowego konkursu wokalnego, a następnie pokazy taneczne Studia Balans, działającego przy CTiK. O godz. 16:15 „Zaczarowana Kurtyna” zaprezentuje program teatralny pt. „Nasza Niepodległa”. Później sekcja tkacka CTiK zaprezentuje gobelin wykonany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 17:00 zapraszamy na występ Zespołu Folklorystycznego Ziemi Ścinawskiej, po którym nastąpi wręczenie nagród laureatom Dyktanda Niepodległościowego.

Ukoronowaniem gminno-powiatowego Festiwalu „Jesień z Niepodległą” będzie koncert Marka Piekarczyka. Artysta zaprezentuje przygotowany specjalnie na ten wyjątkowy dzień projekt autorski „Marek Piekarczyk – akustycznie”. W CTiK usłyszeć będzie można piosenki Tadeusza Nalepy, Krzysztofa Klenczona, Andrzeja Zauchy i innych artystów, którzy zapisali się na kartach historii muzycznej naszego kraju.