AktualnośćiWydarzenia Kulturalne

„Straszny Dwór” w hali lubińskiego RCS

Najsłynniejsze dzieło Stanisława Moniuszki, w reżyserii Tomasza Janczaka, będzie można zobaczyć na żywo w hali RCS w Lubinie 22 grudnia 2018 o godz.18.00. „Straszny Dwór” to wybitne widowisko, w którym udział bierze ponad stu artystów. Patronat nad wydarzeniem objęli: Starostwo Powiatowe w Lubinie, Radio Plus Legnica oraz Grupa TVL.

XIX wieczna opera swój ponadczasowy charakter zawdzięcza poruszanej tematyce- uniwersalne i aktualne do dziś wartości oraz patriotyczna wymowa dzieła sprawiają, że jest ona niewątpliwie spektaklem, którego nie można przeoczyć.

Specjalnie dla Państwa wystąpią: Dolnośląska Filharmonia z Jeleniej Góry, najlepsi soliści polskich teatrów operowych, Chór Festiwalowy oraz Zespół Pieśni i Tańca z Wałbrzycha. Oprócz profesjonalnego nagłośnienia i specjalnie zaprojektowanej oprawy świetlnej zapewniona zostanie oprawa sceniczna w postaci wielkoformatowych ekranów LED, które dzięki emisji obrazów pomogą w odbiorze dzieła i wzmocnią odbierane bodźce. Łączny czas występu to aż 240 minut!
Więcej informacji na stronie RCS: TUTAJ.

Źródło: materiały organizatora – Events Factory