Ścinawa

Skomponował utwór na 100-lecie odzyskania niepodległości

W bieżącym roku przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenia związane z obchodami zapowiadają się wyjątkowo, zarówno rząd, samorządy, różne instytucje, ale i zwykli mieszkańcy chcą szczególnie świętować tę rocznicę. Jej celebrowanie tak naprawdę zaczęło się z początkiem 2018 roku, a kulminacyjnym momentem będzie 11 listopada.

Właśnie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ścinawianin, Arkadiusz Wilczek, który jest muzykiem i też komponuje, napisał utwór Bitwa za Ojczyznę.

– Utwór ten zacząłem komponować już w połowie poprzedniego roku z myślą o zbliżających się uroczystościach związanych z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości w listopadzie 1918 r. 100-letnia rocznica jest wspaniałą okazją do tego, aby ten fakt upamiętnić w najlepszy sposób jaki potrafię… czyli przez swoją muzykę- podkreśla na profilu facebokoowym Arkadiusz Wilczek. – Bitwa za Ojczyznę to utwór, który zaliczam do tzw. miniatur fortepianowych. Nawiązuję w nim do muzyki baroku oraz romantyzmu z elementami współczesnej muzyki klasycznej wykorzystywanej w filmie. To ostatnie nawiązanie będzie bardziej zauważalne w momencie ukazania się wersji utworu z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, co mam nadzieję stanie się w ciągu kliku najbliższych miesięcy- dodaje muzyk.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z twórczością ścinawianina, utworu Bitwa za Ojczyznę można posłuchać TUTAJ oraz na youtubowym kanale pana Arkadiusza TUTAJ. Zachęcamy także do odwiedzenia profilu facebokoowego muzyka, gdzie można nieco więcej dowiedzieć się o mieszkańcu Ścinawy, a także posłuchać innych jego utworów.

– Już dzisiaj, razem z dyrektor domu kultury zapraszamy pana Arkadiusza do współpracy przy organizacji ścinawskich obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Uważam, że talent muzyczny naszego mieszkańca należy pokazywać jak najszerszej publiczności. Bardzo się cieszę, że w Ścinawie mamy takich zdolnych i jeszcze nie do końca odkrytych artystów- mówi burmistrz Krystian Kosztyła. – Utwory pana Arkadiusza zrobiły na mnie bardzo, bardzo pozytywne wrażenie, zachęcam wszystkich do ich wysłuchania, naprawdę świetna robota- dodaje szef ścinawskiego samorządu.